Rudar iskoristio poraze vodećih

Goran Tomičić • četvrtak, 26.04.2007.

U 27. kolu 3. HNL Zapad Vinogradar je neočekivano uvjerljivo poražen u Moščeničkoj Dragi, a Segesta je minimalno poražena u Puli. To je iskoristio Rudar i pobjedom u Ogulinu stigao na drugo mjesto s dva boda zaostatka za Vinogradarom...

Draga je povela preko Petrovića u 38. minuti, a taj rezultat bio je na semoforu do 70. minute kad je iz kaznenog udarca izjednačio Kiseljak. Domaćini su u posljednjih deset minuta postigli tri gola i preko Lazića i dvostrukog strijelca Rudana nanijeli težak poraz Vinogradaru.

Segesti je u Puli presudio Pekica sa bijele točke u 17. minuti. Utakmicu su obilježila četiri isključenja. U 39. minuti zbog ulaska u teren isključen je fizioterapeut Segeste Nedug, a isto se u 74. minuti dogodilo fizioterapeutu Istre Laliću. U 71. minuti domaći su ostali sa igračem manje nakon drugog žutog kartona A. Mavrića, a pet minuta kasnije zbog drugog žutog kartona isključen je i drugi brat Mavrić, ali Segesta ni sa dva igrača više nije uspjela izjednačiti.

Ogulin je opet odigrao dobru utakmicu, ali zbog neefikasnosti napadača ubilježen je novi poraz. Strijelci za Rudar bili su T. Černjul u 17. minuti iz jedanaesterca, Hodžić u posljednjoj minuti prvog dijela, te u 63. minuti Z. Kovačević. Novalja i Radnik su odigrali bez golova, a igrači Radnika mogu biti zadovoljniji tim ishodom.

Orijent je na Krimeji pobijedio Vrbovec. U 4. minuti Tabar je ubacio za Barišića, koji je glavom donio prednost domaćinu, a konačan rezultat u 87. minuti postavio je Sobol. Rudeš je minimalno svladao Zagorec, a junak utakmice bio je Marko Tadić, koji je u 83. minuti iskoristio pogrešku krapinske obrane i preciznim udarcem sa desetak metara donio pobjedu svojoj momčadi.

Žminj je sa nekoliko kadeta i juniora u momčadi svladao Karlovac 1:0 efektnim golom Sandija Pamića u 83. minuti. Na klupi Karlovca prvi puta je sjedio bivši reprezentativac i trener nekoliko hrvatskih klubova Igor Pamić, ali vidio je lošu i bezidejnu igru svoje momčadi.

Vrapče je u zanimljivoj utakmici slavilo u Samoboru. Gosti su poveli preko Marune u 55. minuti, a sedam minuta kasnije izjednačio je Raić. U 65. minuti Samobor je golom Horvata poveo 2:1, ali u završnici je Maruna postigao još dva pogodka i novi bodovi su otišli iz Samobora. Utakmice između Lučkog i Jadrana odigrati će se danas, jer gosti zbog problema u prometu nisu mogli doputovati u Zagreb.

3. HNL Zapad, 27. kolo
Draga - Vinogradar 4:1, Istra - Segesta 1:0, Novalja - Radnik 0:0, Ogulin - Rudar 0:3, Orijent - Vrbovec 2:0, Rudeš - Zagorec 1:0, Samobor - Vrapče 2:3, Lučko - Jadran odgođeno