Grafičar ponovno u pozitivi

Ivana Strahija • četvrtak, 26.04.2007.

Nakon teškog subotnjeg poraza igrači Grafičara su ove srijede pobijedili respektabilno Nedelišće i tako popravili psihološku motivaciju svoje ekipe. Pobjedu u gostima odnio je i Slavonac te Mladost iz Cernika, dok je Suhopolje od Slavonije izvuklo bod...

III HNL Istok

Rezultati: Metalac – Mladost C 1:3 (0:1 T. Barišić 14., 0:2 G. Barišić 29., 0:3 G. Barišić 64., 1:3 Runtić 67.)
Mladost Ž – Slavonac CO 1:2 (0:1 Botica 15., 0:2 Rivis 35., 1:2 Pintar 82. 11 m)
Slavonija – Suhopolje 0:0
Graničar – Višnjevac 4:1 (1:0 H. Galović 2., 2:0 Pavličić 47., 2:1 Ižaković 52. 11 m, 3:1 Vidović 85., 4:1 Pavličić 90.)
Oriolik – Sloboda 3:0 (1:0 Pavković 2., 2:0 A. Haring 30., 3:0 Garić 77.)
Croatia – Pitomača 3:0 (1:0 Goluža 23., 2:0 Stipanović 47., 3:0 Čavala 87.)
Grafičar Vodovod – Nedelišće 3:1 (0:1 Golubić 9., 1:1 Šarić 25. 11 m, 2:1 Vuka 44., 3:1 Jerković 69.)
Mladost M – Križevci 2:1 (1:0 Bošnjak 48., 2:0 Cservolgyi 64., 2:1 D. Jagić 85.)
Podravac – Olimpija 1:0 (1:0 Blaga 18.)

Poredak: 1. Olimpija 49, 2. Slavonac CO 49, 3. Suhopolje 48, 4. Nedelišće 45, 5. Grafičar Vodovod 44, 6. Croatia 43, 7. Slavonija 42, 8. Graničar 42, 9. Mladost C 41, 10. Mladost Ž 40, 11. Višnjevac 39, 12. Oriolik 36, 13. Križevci 34, 14. Mladost M 30, 15. Podravac 29,16. Metalac 27, 17. Sloboda 17, 18. Pitomača 17

Parovi 28. kola: Višnjevac – Mladost Ž, Slavonac CO – Metalac, Olimpija – Graničar, Mladost C – Grafičar Vodovod, Pitomača – Podravac, Nedelišće – Mladost M, Suhopolje – Croatia, Križevci – Oriolik, Sloboda - Slavonija

Metalac i dalje tone, nakon Nedelišća izgubili su i od cerničke Mladosti. Gostujući Barišići su u Osijeku zabili čak tri gola, a inicijativa domaćina u zadnjem dijelu susreta nije bila dovoljna za izglađivanje situacije.

Perkovčani i u ovom kolu odnose trobod, Ždralovi su za njih bili sladak zalogaj. Pitanje pobjednika gosti su riješili već u prvom dijelu susreta, domaćini tek par minuta pred kraj utakmice tresu mrežu Bošnjakovića i to sa bijele točke.

Slavonija i Suhopolje remizirali su bez ijednog pogotka u Požegi. Oba su tima na zelenom terenu imala svoje prigode, no nedostatak sreće u realizaciji zaključio je rezultat na početnih 0:0. Stanje na ljestvici ovaj derbi tako nije uzdrmao.

U Županji Graničar nakon nešto slabijeg prvog dijela susreta u drugom ne propušta ništa slučajnosti, već posredstvom odličnog Pavličića i Vidovića domaćini dolaze do sigurnih 4:1.

Orioliku nije bilo teško poraziti slabu varaždinsku Slobodu, prilika za pogodak bilo je i više, no domaćini su gostima ipak ostavili barem malo ponosa. Sloboda se još uvijek nalazi na deset bodova zaostatka za Metalcem, tu će razliku, pogotovo tako slabom igrom, biti nemoguće nadoknaditi do kraja prvenstva.

I Croatia je iskoristila dolazak fenjeraša Pitomače kako bi si podebljala bodovni konto. Izgleda da su momčad iz Pitomače svi ostali već otpisali, a Đakovčani su i laganom igrom, ne iskoristivši sve ponuđene prilike, stigli do sigurnih 3:0.

U Osijeku je Grafičar protiv Nedelišćanaca ubilježio trobod, no susret unatoč krajnjem rezultatu nije bio lagan. Gosti su poveli preko Golubića već u 9. minuti, a domaćini poravnali dvadesetak minuta kasnije i to s bijele točke. Nakon izjednačenja igrači Grafičara pribrali su se i u još dvije konkretne akcije zatresli mrežu Posavca.

Molve su iznenadile Križevčane, koji su na krilima pobjede iz prošlog kola došli i u goste po bodove. Zanimljiv susret jednako kvalitetnih protivnika uistinu se zahuktao u drugom poluvremenu, domaćini s konkretniji i dva puta pogađaju.

Podravcu je jedan jedini pogodak bio dovoljan da uzme sva tri boda od favorizirane Olimpije. Virjani su, za razliku od gostiju, ginuli na terenu, a pogodak Blage u 18. minuti donio im je i bodove protiv trenutno prvoplasirane ekipe lige.