Balaban sačuvao nadu

Branimir Korać • četvrtak, 19.04.2007.

Gent i Club Brugge odigrali su u srijedu prvi dvoboj polufinala Kupa. Na uzvrat Gent odnosi prednost od dva pogotka, a nadu Bruggeu u ulazak u finale sačuvao je Boško Balaban pogotkom u završnici susreta...

15 minuta trebalo je Gentu da slomi otpor Club Bruggea i dođe do visoke prednosti uoči uzvratnog susreta polufinala Kupa. U 43. minuti mrežu svog vratara Stijnena nespretnom reakcijom načeo je Joos Valgaeren, a u drugom dijelu u 49. minuti Foley i u 58. minuti Atoica podižu na visokih 3:0. Brugge je tada bio svjestan da ukoliko ne postigne barem jedan pogodak, teško da će vidjeti finale i nakon brojnih napada u 83. minuti hrvatski reprezentativac Boško Balaban smanjuje na konačnih 3:1.

Balaban je odigrao svih 90 minuta dok je Ivan Leko ušao u 70. minuti kod Bruggea. U dresu Genta odličan posao odrađivao je svih 90 minuta Dario Smoje.