Varteks - Kamen Ingrad: Od Kamena do Kamena

Marko Kljaić • subota, 28.04.2007.

Sunčano i toplo vrijeme nije privuklo previše gledatelja na Varteksov stadion. Jedva 1000 ljudi prisustvovalo je devetoj pobjedi Varteksa u prvenstvu...

Obje momčadi nalaze se ove sezone u velikim problemima. Kamen je uvjerljivo posljednji bez izgleda za ostanak u društvu najboljih, dok Varaždinci nisu upisali pobjedu punih 13 kola. Trener domaćih Zlatko Dalić u današnjoj utakmici tražio je spas za svoju momčad.

Vezane vijesti

Prvi udarac u okvir gostujućeg gola uputio je Nikola Šafarić u osmoj minuti iz slobodnog udarca s oko 30 metara. Pogodak je pao samo minutu poslije. S lijeve strane je ubacio Nikola Melnjak, u kaznenom prostoru loptu je glavom dočekao Enes Novinić i doveo Varteks u vodstvo prekrasnim pogotkom.

Minutu kasnije Gordan Golik sam prelazi trojicu obrambenih igrača unutar 16 metara, dodaje Semleru na sedam metara, koji iskosa neprecizno puca i propušta čistu priliku za povećanje vodstva. U 13. minuti Papa izlazi sam pred Koprića, no gostujući vratar je bio brži. U 16. minuti Novinić upošljava Golika na rubu kaznenong prostora. Udarac veznog igrača Varteksa je snažan ali neprecizan.

Pritisak Varaždinaca se nastavlja. U 20. minuti Semler odlično proigrava za Papu, ali njegov udarac brani gostujući vratar. U prvih 25. minuta gosti nisu pokazali nikakvo nogometno znanje i Varaždinci zasluženo vode. Varaždinci i dalje prijete preko Šafarića u 31. minuti, no njegov udarac je završio preko gola. Šafarić ponovno prijeti iz slobodnog udarca u 34. minuti. Minutu kasnije Golik odlično puca, ali Koprić odlično brani.

U 35. minuti šok za domaćine. Veličani su prvi puta prešli centar, ubacio je Josip Mišić a glavom je s pet metara pogodio Ilija Sivonjić. Lijep pogodak za poravnanje rezultata. Samo dvadesetak sekundi nakon primljenog pogodka Varaždinci ponovno vode. Šafarić je s lijeve strane posalo dugu loptu za Novinića koji ponovno glavom matira Koprića. Do kraja prvih 45 minuta nije se dogodilo ništa uzbudljivo i domaća momčad odlazi na odmor s pogotkom prednosti.

U nastavku Dalić radi izmjenu i umjesto Semlera uvodi mladog Josipa Brezovca, a kod gostiju umjesto Sklepića ušao je Prettner. U 49. minuti prilika utakmice za Novinića. S ruba kaznenog prostora puca Golik, lopta se odbija od gostujućeg vratara do Novinića koji s tri metra puca visoko iznad gola. Mladi varteksov napadač morao je povećati vodstvo.

U 53. minuti prekrasna akcija Golika i Pape, ovaj drugi proigrava za Novinića koji je sam pred Koprićem i zamalo puca pokraj gola. Vodstvo Varaždinaca moralo je biti puno veće. U 57. minuti Brezovec odličnom dugom loptom upošljava Šafarića koji sam izbija pred gostujućeg vratar. I ovaj puta je Koprić bio uspješniji. Minuti kasnije opasno prijeti Brezovec čiji snažan udarac završava tik uz desnu gostujuću vratnicu.

Nova mrtva prilika za Varaždince u 61. minuti. Melnjakova lopta s lijeve strane pada na glavu Pape koji s pet metara neometan šalje loptu preko gola. Gosti su izjednačili genijalnim pogotkom u 67. minuti. Darko Čordaš je izveo slobodan udarac u stilu Darija Srne i izjednačio na 2:2. Nedugo nakon pogotka sudac je isključio Prettnera nakon prekršaja na Goliku.

Nakon nekoliko izglednih prilika domaćini ponovno dolaze u vodstvo u 76. minuti. Dvostruki strijelac Novinić pronalazi usamljenog Šafarića na sedam metara od protivničkog gola i domaćem kapetanu nije bio problem postići pogodak. Minutu nakon toga ponovno je u prilici Novinić, no ponovno puca zamalo pokraj gola. U 88. minuti Papa pokušava lobom prebaciti istrčalog Koprića koji ipak hvata loptu.

U sudačkoj nadoknadi Novinić je ponovno sam izbio pred Koprića i ponovno mu je gostujući vratar obranio udarac. Napadač domaće momčadi mogao je i treći puta biti strijelac na današnjoj utakmici. Na kraju, rezultat se nije više mijenjao i Varaždinci zasluženo dolaze do devete pobjede u prvenstvu. Veličani i dalje ostaju posljednji s velikim problemima.