Zadar u Belišću ispustio vrh

Branimir Korać • nedjelja, 29.04.2007.

Nogometaši Zadra nakon 27. kola Druge HNL nisu više vodeća momčad. Zadrani su u ovom kolu doživjeli uvjerljiv poraz na gostovanju u Belišću što su iskoristili Hrvatski dragovoljac i Inter i preskočili ih na ljestvici...

Zadrani su u Belišću odigrali vrlo lošu utakmicu i domaćin je posve zasluženo visoko slavio. Na samom početku Zadar je promašio vrlo izglednu priliku što Belišće kažnjava u osmoj minuti i preko Nikolića dolazi do vodstva. Do kraja prvog dijela domaćin ima vratnicu i još nekoliko velikih prilika koje ne realizira. U drugom poluvremenu Radojčić lijepim golom povisuje na 2:0, a konačnih 3:0 postavlja Kolarić nakon pogreške Subašića. Unatoč ovom porazu, Zadar je još uvijek u dobroj poziciji obzirom da imaju najlakši raspored od momčadi s vrha do kraja prvenstva.

Hrvatski dragovoljac uspješno je prošao "vruće" gostovanje u Imotskom i slavio 2:1. Imoćani su odlično otvorili utakmicu i poveli preko Šute već u devetoj minuti, ali kratko je trajalo njihovo zadovoljstvo. Već u 13. minuti Lišnić koristi opuštanje u domaćoj obrani i poravnava na 1:1. Do kraja prvog dijela Šimić i Glavaš umjesto mreže gađaju gredu, a na startu drugog dijela slijedi kazna za promašaje. Ponovno je "krvnik" domaćina bio Ivan Lišnić koji glavom pogađa u 49. minuti za vodstvo Zagrepčana.

Slika 1 od 2.

Croatia Sesvete i bez prvog topnika lige Zdravka Popovića bilježi pobjedu protiv Mosora 4:2. U prvih pola sata Sesvećani su obavili glavninu posla povevši s visokih 3:0 pogocima Čižmeka, Alessandra i Vlade Petrovića. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Rodić je uspio smanjiti na 3:1, a neizvjesnost vraća Broketa golom u 71. minuti. Četiri minute prije kraja ipak Sesvećani vraćaju na svoju stranu mirniju prednost golom Lalića za 4:2. U slijedećoj minuti gosti dobivaju jedanaesterac, ali Nikolićev udarac brani Šimić.

Moslavina je došla do važnih bodova u borbi za ostanak gostujućom pobjedom 4:1 u Bjelovaru. Nemotivirani domaćin lako je pao, no on je ionako već mislima u idućoj sezoni. Moslavina je pobjedu izborila na krilima dvojca Cerovečki - Mađarić koji je postigao sva četiri pogotka (svaki po dva) dok su Bjelovarčani smanjili tek u sudačkoj nadoknadi pogotkom Pešića.

Solin i Pomorac u susretu bez imperativa odigrali su 1:1. Gosti su sat vremena igrali bez isključenog Lukunića, no Solinjani to nisu materijalizirali i uzeli su tek bod. Pomorac je do vodstva došao u 51. minuti pogotkom Ivice Karabogdana nakon čega domaćin kreće u potpunu ofenzivu. Niz prilika promašeno je do 83. minute, a tada Kapitanović lijepim pogotkom postavlja konačnih 1:1.

Vukovar je tražio pobjedu protiv Čakovca koja mu ostavlja velike šanse u borbi za ostanak. Iako nisu odigrali nezaboravnu utakmicu, domaćini su uspjeli slaviti 2:0 s dva pogotka Danijela Spasića.

Druga HNL, 27. kolo:
Belišće - Zadar 3:0, Imotski Hrvatski dragovoljac 1:2, Croatia Sesvete - Mosor 4:2, Bjelovar - Moslavina 1:4, Solin - Pomorac 1:1, Vukovar '91 - Čakovec 2:0, Naftaš Hašk - Marsonia 3:2, Inter - Koprivnica 2:1.