Serdarušić europski prvak

Ivan Ambroš • nedjelja, 29.04.2007.

U uzvratnom susretu finala Lige prvaka Kiel našeg trenera Zvonimira Serdarušića je nadigrao Flensburg i na kraju zasluženo slavio 29:27 (15:10). Ovom je pobjedom Kiel osvojio Ligu prvaka jer je u prvom susretu u Flensburgu izborio neriješeni rezultat 28:28...

Utakmicu je izvrsno otvorio Christian Zeitz s tri gola za vodstvo Kiela 3:0. Međutim, Flensburg uzvraća i u 15. minuti preuzima vodstvo 7:8. No, tada se razbranio Thierry Omeyer. Da stvar bude još gora za Flensburg crveni je karton u 19. minuti dobio Joachim Boldsen. Na drugoj strani efikasni Nikola Karabatić vodi Kiel do velikih pet golova razlike 15:10 s kojom se i otišlo na odmor.

Drugo je poluvrijeme započelo ponovnom ofenzivom Kiela koji je nošen mnogobrojnim navijačima sve sigurnije susret privodio kraju. Međutim u 41. minuti Flensburg hvata priključak kod rezultata 17:19. Tada se ulazi u rezultatsku neizvjesnost, gdje Flensburg maksimalno pritišće domaćina. Samo 18 sekundi prije kraja Kiel je imao minimalno vodstvo 28:27 i to je bila najveća prilika za Flensburg da izjednači rezultat i da se igraju produžeci. No, tada je iskusni Serdarušić zatražio time out nakon kojega je njegova ekipa postigla gol. Uz puno nervoze i mnogobrojna isključenja (u završnici susreta je i Zeitz dobio crveni karton) susret je priveden kraju konačnim rezultatom 29:27.

Izvrsnu ekipu Kiela predvodio je Nikola Karabatić s devet golova i nesavladivi Thierry Omeyer sa sedamnaest obrana. Kod Flensburga je najviše pogodaka postigao Martin Lijewski, šest. Naš Blaženko Lacković je zabio tri gola.

Nakon prvog trofeja Prvaka Europe u povijesti kluba, trener Kiela Zvonimir Serdarušić, najzaslužniji za ovaj veliki uspjeh, je za njemačke medije izjavio: "Ovaj trijumf je nevjerojatan. Nismo pomišljali ni da možemo proći polufinale, a kamoli da smo sposobni osvojiti trofej. Želim tu posebno istaći jednog igrača, a to je Andrei Schepkin. Impresioniran sam kako se on sa 42 godine bori i obavlja svoje radne zadatke. Tako nešto u svom životu još nisam vidio."

THW Kiel - SG Flensburg-Handewitt 29:27 (15:10)