Favoriti dijelili petarde

Branimir Korać, Goran Tomičić • ponedjeljak, 30.04.2007.

p>Vinogradar i Rudar su u 28. kolu 3. HNL Zapad uvjerljivo pobijedili klubove sa začelja te zadržali vodeće pozicije. Segesta je pobjedom protiv Novalja ostala na tri boda zaostatka za Vinogradarom i bodom manje od Rudara, a vrhu se priključilo i Vrapče...

Vinogradar je očekivano lako pobijedio Ogulin. Domaći su poveli u 18. minuti preko Buckovića, a devet minuta kasnije povisio je Kovačić. Treći gol postigao je Domjančić u 74. minuti, a u završnici su se Bucković i Kovačić opet upisali u strijelce i zaključili golijadu.

Zagorec je u Krapini svladao Žminj i dodatno se udaljio od zone ispadanja. Domaći su poveli u 50. minuti preko Štroka, a 13 minuta kasnije preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora izjednačio je Pamić. Pobjedu Zagorcu donio je Kapetan glavom u 75. minuti.

Iznenađenje kola dogodilo se u Velikoj Gorici. Radnik je neočekivano svladao Lučko i izborio pobjedu nade u borbi za ostanak, a gostima umanjio izglede u borbi za vrh. Domaći su poveli već u petoj minuti golom Mihalja, a dvojba je trajala sve do 70. minute kad je Grlić bio precizan iz kaznenog udarca. U posljednjih deset minuta goste je s dva gola dokrajčio Fišer.

Vrbovec je do važnih bodova u borbi za ostanak došao svladavši na svom stadionu Istru 3:0. Posebno raspoložen bio je Tihomir Nosek koji je bio trostruki strijelac u velikoj pobjedi domaćina.

Slika 1 od 2.

Burno je bilo u Poreču gdje je Jadran tražio pobjedu protiv Rudeša, ali nije ju uspio izboriti. Gosti su minimalno slavili 1:0 pogotkom Tadića u 55. minuti susreta. U samoj završnici, u sudačkoj nadoknadi susreta, gosti su ostali s desetoricom obzirom da je isključen Beraković.

Bodovi su prijeko potrebni i Karlovcu i Dragi koji se nalaze u opasnoj situaciji u borbi za ostanak. Susret u Karlovcu ipak je protekao u potpunoj dominaciji domaćina koji je na kraju lako slavio 3:0. Do odmora Karlovčani su imali 2:0 golovima Bridića i Kovačića, a Bridić je svojim drugim golom u 67. minuti postavio konačnih 3:0.

Vrapče ne odustaje od borbe za Drugu HNL. U ovom kolu ugostili su Orijent i visoko slavili 5:0. Riječani su se dobro držali prvih sat vremena kada su još imali 0:0, ali u završnih pola sata domaćin uraganski s tri pogtka Regvara te dva Marune odlazi do vrlo visoke pobjede koja ga drži na četvrtom mjestu s tri boda zaostatka za vodećim Vinogradarom.

Segesta je u derbiju kola na Gradskom stadionu ugostila Novalju i slavila 2:1. Gosti su poveli preko Parackog u osmoj minuti, no najbolji napadač Siščana Antonio Hrnčević pogocima u 11. i 50. minuti radi preokret. Novalja je posljednjih 20 minuta igrala bez isključenog Tomića i nije mogla do izjednačenja.

S visokih 5:0 slavio je Rudar u Labinu protiv Samobora. Prvo ime susreta bio je Zoran Kovačević koji je tri puta slao Mičića po loptu u mrežu dok je dva pogotka ddao Hodžić.

3. HNL Zapad, 28. kolo:
Vinogradar - Ogulin 5:0, Zagorec - Žminj 2:1, Radnik - Lučko 4:0, Jadran - Rudeš 0:1, Karlovac - Draga 3:0, Segesta - Novalja 2:1, Vrapče - Orijent 5:0, Vrbovec - Istra 3:0, Rudar - Samobor 5:0