Konačno pobjeda i Slobodi

Ivana Strahija • ponedjeljak, 30.04.2007.

Ovog su vikenda naši trećeligaši ubilježili tek jednu gostujuću pobjedu, Podravac je svladao Pitomaču, no senzacionalnija je vijest svakako pobjeda Slobode nakon toliko sušnih kola. Ovaj trobod igračima iz Tužnog neće osigurati ostanak, no lijepo je vidjeti da se i 'otpisani' vrate u igru...

III HNL Istok

Rezultati 28. kola:
Pitomača – Podravac 0:1 (0:1 Manojlović 76.)
Olimpija – Graničar 1:1 (0:1 H. Galović 57., 1:1 Maletić 64. 11 m)
Nedelišće – Mladost M 6:3 (0:1 Mujkić 19., 0:2 Bošnjak 37., 1:2 Mihalic 42. 11 m, 2:2 Mihalic 47., 3:2 Dumančić 50., 3:3 Bošnjak 56., 4:3 Senčar 69., 5:3 Senčar 74., 6:3 Bujanić 84.)
Sloboda – Slavonija 4:3 (1:0 Trojak 2., 1:1 Berdi 6., 2:1 Cvetko 12., 2:2 Berdi 16. 11 m, 2:3 Zlomislić 42., 3:3 Tekić 76., 4:3 Stolnik 78.)
Slavonac CO – Metalac 4:0 (1:0 Hruškovski 11., 2:0 Rivis 50., 3:0 Botica 53., 4:0 Mišić 80.)
Suhopolje – Croatia 3:0 (1:0 Mužinić 17., 2:0 Jerković 70., 3:0 Smetiško 82.)
Križevci – Oriolik 3:0 (1:0 S. Bukal 6., 2:0 Levatić 47., 3:0 . Bukal 90. 11 m)
Višnjevac – Mladost Ž 3:1 (1:0 Galik 37., 1:1 Pintar 64., 2:1 Tabak 75., 3:1 Ižaković 82.)
Mladost C – Grafičar Vodovod 2:0 (1:0 Solić 43., 2:0 Mulac 70.)

Poredak: 1. Slavonac CO 52, 2. Suhopolje 51, 3. Olimpija 50, 4. Nedelišće 48, 5. Grafičar Vodovod 44, 6. Mladost C 44, 7. Croatia 43, 8. Graničar 43, 9. Slavonija 42, 10. Višnjevac 42, 11. Mladost Ž 40, 12.. Križevci 37, 13. Oriolik 36, 14. Podravac 32, 15. Mladost M 30, 16. Metalac 27, 17. Sloboda 20, 18. Pitomača 17

Parovi 29. kola: Grafičar Vodovod – Metalac, Višnjevac – Slavonac CO, Mladost M – Mladost C, Mladost Ž – Olimpija, Oriolik – Nedelišće, Graničar – Pitomača, Slavonija – Križevci, Podravac – Suhopolje, Croatia – Sloboda

Jedinu gostujuću pobjedu odnio je Podravac, kojem je svega jedan pogodak, nakon pogreške u redovima domaće obrane, bio dovoljan. Pitomača na terenu, za čudo, nije statirala, no realizacija prilika i dalje je najveća boljka fenjeraša lige.

Graničar nastavlja s dobrim igrama, ovog je puta važan bod ukrao Olimpiji, koja je još do nedavno bila na vrhu ljestvice. Oslična priredba gostiju mogla je biti nagrađena i punim plijenom, da nije bilo penala i sigurnog domaćeg realizatora Maletića.

Najviši rezultat kola zabilježen je u Nedelišću, gdje su domaćini pod svu cijenu željeli svojim navijačima Skitnicama priuštiti pobjedu za oproštaj od starog igrališta. Iskreno, nakon vodstva Molva od 2:0 malo je tko mislio da će domaćini na kraju slaviti, no uz raspoloženog Mihalica i mladog Senčara Nedelišćani su na kraju imali 6:3.

Sloboda je nakon dužeg vremena ponovno priuštila gledateljstvu u Varaždinu odličnu partiju. Golijada u prvim minutama vodi timove u egal kod 2:2, par minuta pred kraj gosti prelaze u vodstvo, da bi u drugom dijelu Tekić i Stolnik zaključili priču preciznim pogocima.

Perkovčani su bez previše muke pobrali tri boda protiv osječkog Metalca. U gostujućoj momčadi malo je toga valjalo, rupe u obrani jedva je krpao vratar Andžaković. Slavonac je pobjedom zasjeo na prvo mjesto ljestvice i na najboljem je putu da osvoji titulu prvaka.

U lovu na naslov je i Suhopolje, koje je na domaćem stadionu pregazilo Croatiu. Domaćini su bili doslovce nezaustavljivi, jedino što ih je spriječilo da do kraja pretrpaju mrežu gostujućeg vratara Piplice bila je njihova vlastita nepreciznost.

Križevci su pobjedom nad Oriolikom iste preskočili na ljestvici, u jasnom naumu da pobjegnu što dalje od dna. Konkretni domaćini gostima nisu dali baš previše izbora, a rezultat je mogao biti i mnogo viši da su realizirane sve prilike.

U Višnjevcu su domaćini na odmor otišli tek s minimalnom prednosti, koju u 64. minuti poništava pogodak gostujućeg Pintara. Ipak, asovi u rukavu i osmišljene akcije domaćinima desetak minuta kasnije vraćaju vodstvo, nakon 3:1 u 82. minuti svi su domaći navijači odahnuli.

Grafičar je i opet poražen, po dva pogotka domaćina u Cerniku Osječanima su ponovno dala misliti. Premda su Mladostaši nastupili u drugom sastavu, izgleda da je i to bilo dovoljno da nadigra neraspoložene Osječane.