Vukovar šokirao "Dragovoljce"

Bernard Jurišić, Branimir Korać • ponedjeljak, 07.05.2007.

Troboj koji se vodi na vrhu iznimno uzbudljive 2. HNL i u ovom je kolu promijenio raspored. Pobjedom na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca, Vukovar 91 je napravio veliki korak ka opstanku, a "Dragovoljcima" otežao prvoligaške ambicije. Inter i Zadar pobjedama su zadržali nadu u viši rang natjecanja...

Inter je pred sobom imao vrlo neugodno gostovanje u Žrnovnici kod Mosora, no uspješno ga je apsolvirao i slavio 3:1. U prvom dijelu više od igre imali su Mosorani koji su bili i opasniji, no do pogotka nisu stigli. Već na startu drugog dijela Inter je poveo. Igrala se 49. minuta kada je Šarić dobro primio loptu i poslao ju iza leđa Bečića. Nakon vodstva Inter se povlači što Mosor koristi i u 67. minuti pogotkom Rodića dolazi do poravnanja.

Međutim, Mosor se ne zadovoljava samo s bodom već ide i po sva tri, no u takvoj igri ostavlja previše prostora iza leđa obrane. U jednom brzom napadu gostiju u 80. minuti Gulić je spretan i vraća Interu vodstvo. Tri minute kasnije domaćin ostaje bez vratara Bečića zbog prekršaja van 16 metara, a u posljednjoj minuti Kukec s 11 metara potvrđuje Interovu pobjedu.

Naftaš Hašk pružio je dobar otpor Zadranima, no nije ih iznenadio. Čvrstu obranu Naftaša domaćin je probio tek u 39. minuti kada Surać pronalazi Burčula za vodstvo. U 55. minuti domaćin već ima 2:0. Nakon pogotka, Burčul se istaknuo i asistencijom za Mitrovića koji iz lagane situacije ne griješi. Sve što je Naftaš do kraja susreta napravio je smanjiti rezultat preko Jurjevića s 11 metara u 87. minuti.

Hrvatski dragovoljac ako ne uđe u Prvu HNL, dugo će pamtiti utakmicu s Vukovarom u Sigetu. Trebao je to biti rutinski posao za Dragovoljce međutim ispalo je posve drugačije i gosti su senzacionalno slavili 2:0. Već u prvoj minuti Vukovarci su poveli pogotkom Spasića nakon ubačaja poslije slobodnog udarca i domaćinu je trebalo dugo da se pribere. Nizali su prigode pred vratima vrlo dobrog Vargića, oštećeni su za dva nedosuđena jedanaesterca, no za poraz su si najviše sami krivi. U samoj završnici susreta kada je domaćin išao na sve ili ništa po barem bod, gosti iz kontranapada preko Metera postavljaju konačnih 2:0. U posljednje tri minute Hrvatski dragovoljac je igrao bez isključenog Jurina.

Čestitke u Vukovar stigle su iz Zaprešića i Zadra. Vukovarci su neočekivano napravili veliki iskorak prema osiguravanju drugoligaškog opstanka, ali i napravili značajan posao za vodeći dvojac na vrhu.

Koprivnica je u završnici susreta primila dva pogotka protiv Solinjana i dovela pod veliki upitnik drugoligaški status. Koprivničani više ne ovise samo o sebi i teško će zadržati status. U 15. minuti Koprivnica je došla do vodstva golom Fedotova iz slobodnog udarca, a dvije minute kasnije poravnao je Glavina. Domaćin ponovno vodi u 58. minuti kada Matić postavlja 2:1, no sve dobro domaćin uništava u posljednjih deset minuta kada dvije velike pogreške obrane koriste Boban i Selak za preokret i pobjedu Solina.

Pomorac je iznenađujuće poražen na svom travnjaku od slabog Bjelovara 2:1. Gosti su u Kostrenu doputovali znatno oslabljeni s mladom momčadi i zasluženo uzeli tri boda. Već u devetoj minuti mladi gostujući napadač Vidović matira vratara Posavca, a niti 60 sekundi kasnije Pavleković podiže na 2:0. Kajkut je početkom drugog poluvremena smanjio na 2:1, ali više od toga Pomorac nije uspio napraviti.

Efikasno je bilo i u Slavonskom Brodu gdje su Marsonia i Imotski igrali 2:2. Oba pogotka za goste postigao je Lozo. Prvi je bio vodeći u 36. minuti, a drugi za bod u posljednjim sekundama susreta. Nakon što je Lozo bio osigurao prednost Imoćanima, Marsonia se probudila i pogocima Švarića (41.) i Mikulića (84.) ipak osigurala preokret, no on je bio kratkog daha.

Croatia Sesvete je s lakoćom izborila pob jedu u Čakovcu protiv istoimenog domaćina 3:0. Možda i najjači tandem lige Zdravko Popović - Vladimir Petrović još jednom odnosi sve zasluge za tri boda Sesvećana. Vlado Petrović je u 23. minuti doveo goste u vodstvo, a Popović u drugom dijelu (47., 61.) potpuno potopio već sigurnog trećeligaša za narednu sezonu.

U tešku situaciju što se tiče ostanka u ligi stigla je Moslavina nakon domaćeg poraza od Belišća 3:1. Gosti su bili bolji protivnik i zasluženo uzimaju tri boda dok je Moslavina ponovno podbacila. U 47. minuti susreta Nikolić je doveo Belišće do vodstva koje povećava u 65. minuti Mario Žaja. Nadu domaćinu vratio je u 74. minuti Batarelo, no već pet minuta kasnije Nikolić svojim drugim pogotkom završava priču.

U narednom, pretposljednjem kolu Hrvatski dragovoljac bit će na novom iskušenju kod Croatije iz Sesveta, a pravo na kiks nema ni vodeći tandem. Inter bi trebao imati najlakši posao kod kuće protiv posljednjeg Čakovca, dok Zadrani gostuju kod neuvjerljivog Imotskog.

Druga HNL, 28. kolo:
Koprivnica - Solin 2:3, Pomorac - Bjelovar 1:2, Marsonia - Imotski 2:2, Mosor - Inter 1:3, Čakovec - Croatia Sesvete 0:3, Hrvatski dragovoljac - Vukovar 0:2, Moslavina - Belišće 1:3, Zadar - Naftaš Hašk 2:1.