Zimski sportovi

Početna prednost Red Wingsima

Adam Bajić • subota, 12.05.2007.

Prva utakmica finala Zapadne konferencije između Detroita i Anaheima, protekla je u očekivano opreznom i "konzervativnom" tonu. Pogodak više od suparnika postigla je domaća momčad i tako povela s 1:0 u seriji…

Dva gola postignuta s igračem više, Red Wingsima su donijela prevagu u izjednačenom ogledu. Poveli su golom Zetterberga u četvrtoj minuti, a rezultat je izjednačio Kunitz u 42. U 56. minuti Wingsi opet koriste prednost igrača više i zgoditkom Holmstroma iz neposredne blizine osiguravaju pobjedu.

Odlični golman Detroita, vremešni Hašek, poznat kao "Dominator", opet je opravdao nadimak obranivši 31 udarac na svoja vrata. Sljedeći susret ovih momčadi je u nedjelju u Detroitu.

NHL, rezultati doigravanja (finale Zapadne konferencije): Detroit – Anaheim 2:1 (1:0 u pobjedama).