Vesna Horaček treći put prvakinja Francuske

Ivan Ambroš • subota, 12.05.2007.

Metz naše Vesne Horaček je osvojio prvenstvo Francuske. U tijesnom trijumfu s 56 bodova završili su natjecanje na prvom mjestu, dok je osvajač francuskog Kupa Le Havre naše Helene Lulić s 55 bodova osvojio drugo mjesto. Novi klub treće Hrvatice u francuskoj ligi, Mateje Janeš, Yutz je ovu sezonu okončao na jedanaestom mjestu s 31 bodom.

Na listi strijelaca Horaček je na visokom drugom mjestu, sa 111 postignutih golova, dok su Janeš i Lulić zabile 39, odnosno 24 pogotka.

Vesna Horaček, bivša hrvatska reprezentativka na poziciji vanjske napadačice je već godinama najbolja igračica francuske lige i ovo joj je treći uzastopni trofej prvakinje Francuske. U impresivnoj karijeri jedna od najboljih hrvatskih rukometašica još je igrala i za splitski Kaltenberg, austrijski Hypo i slovenski Krim s kojim je 2001. godine osvojila i Ligu prvakinja.