Neizvjesno i na vrhu i na dnu

Branimir Korać, Goran Tomičić • ponedjeljak, 14.05.2007.

U 30. kolu Treće HNL Zapad vodeće momčadi su ubilježile pobjede, Vinogradar je bio uvjerljiv protiv Orijenta, a Segesta i Rudar su minimalno svladali Lučko i Istru...

Vinogradar je na domaćem terenu poveo preko Buckovića u 11. minuti, a na 2:0 povisio je u 38. minuti Kovačić s bijele točke. U završnici utakmice oba igrača su se još jednom upisala u strijelce i Vinogradar je zadržao pet bodova prednosti ispred Rudara i Segeste.

U Krapini je Ogulin iznenadio domaćina i oduzeo Zagorcu važne bodove u borbi za ostanak. Vrapče i Vrbovec podijeli su bodove, a taj rezultat je goste ostavio u borbi za ostanak. Vodstvo Vrapču donio je Regvar u 14. minuti iz kaznenog udarca, a gosti su preokrenuli preko Guje i Spajića, ali šest minuta prije kraja Regvar je opet bio precizan s bijele točke.

U dvoboju ekipa iz sredine ljestvice Novalja je na Pagu svladala Rudeš. Već u osmoj minuti Kremenović je doveo Novalju u vodstvo, a 15 minuta kasnije povisio je Smajlović. Pobjedu Novalje potvrdio je Tomljenović u 48. minuti, a šest minuta prije kraja iz jedanaesterca smanjio je Tadić.

Važnu pobjedu u borbi za ostanak ostvario je Radnik koji je s minimalnih 1:0 svladao Žminj. Neopterećeni Žminjani izdržali su sve do 85. minute kada domaći pritisci urođuju plodom. U 16 metara rušen je Križanić, a Grlić s 11 metara donosi vrijednu pobjedu Velikogoričanima.

U istarskom derbiju Draga je uzela sva tri boda u Poreču svladavši Jadran 2:1. Porečani su poveli preko Bonace s 11 metara u 11. minuti, no gosti do poluvremena golovima Samardžića i Šimića rade preokret.

Rudar se u Labinu dosta mučio s Istrom, ali ipak je slavio 1:0. Trenutak odluke dogodio se već u sedmoj minuti kada Černjul iz slobodnog udarca s više od 30 metara iznenađuje slabo postavljenog vratara Puljana i donosi pobjedu domaćinu.

U derbiju donjeg dijela ljestvice Karlovac je svladao Samobor sa 6:2 i Samoborcima uručio kartu za niži rang. Trbušić, Veselić i Kovačić već u prvih 25 minuta donose Karlovčanima visokih 3:0. Na odmor se otišlo vodstvom Karlovca 4:1 nakon što je Puškarić prvo smanjio, a zatim Trbušić novim golom vratio na "plus tri". U ranoj fazi drugog poluvremena Samobor smanjuje preko Jovanovića, ali daleko bolji Karlovčani golovima Mesarića i Vrbanića zatvaraju priču.

U derbiju u Sisku Segesta je zahvaljujući svom najboljem igraču Antoniju Hrnčeviću svladala Lučko 2:1. Hrnčević je postigao oba pogotka nakon što su gosti poveli preko Muheka krajem prvog dijela.

3. HNL Zapad, 30. kolo
Vrapče - Vrbovec 2:2, Zagorec - Ogulin 0:0, Vinogradar - Orijent 4:0, Novalja - Rudeš 3:1, Segesta - Lučko 2:1, Rudar - Istra 1:0, Karlovac - Samobor 6:2, Jadran - Draga 1:2