Varaždinci zabili šest komada

Ivana Strahija • ponedjeljak, 14.05.2007.

U ovom kolu najveće je iznenađenje priredila varaždinska ekipa, koju su više-manje svi otpisali, zabivši čak šest golova iznenađenom Podravcu. Isti je broj pogodaka postigao i Metalac protiv direktnog protivnika u borbi za ostanak, momčadi Mladosti iz Molva...

III HNL Istok

Rezultati 30. kola:
Sloboda T – Podravac 6:0 (1:0 Komes 20., 2:0 Cvetko 32., 3:0 Kranjec 37., 4:0 Cvetko 51., 5:0 Kunštek 71., 6:0 Kunštek 84.)
Metalac – Mladost M 6:1 (1:0 Škorić 5., 2:0 Gelić 8., 3:0 Novaković 28., 3:1 Gazdek 40., 4:1 Ribić 49., 5:1 Novaković 56., 6:1 Bagić 69.)
Slavonac CO – Grafičar Vodovod 5:1 (1:0 Mišić 8., 1:1 Jelenić 23., 2:1 Mišić 52., 3:1 Mišić 68., 4:1 Rivis 70., 5:1 Adžulović 83.)
Križevci – Croatia 4:0 (1:0 Čedić 3., 2:0 Evačić 35., 3:0 Čedić 49., 4:0 Čedić 82.)
Olimpija – Višnjevac 4:2 (1:0 Maletić 5., 2:0 B. Jukić 30., 3:0 Maletić 39., 3:1 Mendeš 42., 3:2 I. Jukić 58., 4:2 B. Jukić 89.)
Suhopolje – Graničar 2:0 (1:0 Mužinić 53. 11 m, 2:0 Mužinić Mužinić 85.)
Mladost C – Oriolik 2:1 (0:1 Garić 25., 1:1 Papak 60., 2:1 Kulić 80. 11 m)
Nedelišće – Slavonija 1:0 (1:0 Bujanić 40.)
Pitomača – Mladost Ž 0:1 (0:1 Adamec 45.)

Poredak: 1. Suhopolje 57, 2. Slavonac CO 55, 3. Olimpija 53, 4. Nedelišće 51, 5. Mladost C 48, 6. Grafičar Vodovod 47, 7. Croatia 46, 8. Mladost Ž 46, 9. Slavonija 45, 10. Višnjevac 45, 11. Graničar 43, 12. Križevci 40, 13. Oriolik 39, 14. Podravac 32, 15. Mladost M 31, 16. Metalac 30, 17. Sloboda 23, 18. Pitomača 17

Parovi 31. kola: Mladost M – Grafičar Vodovod, Olimpija – Slavonac CO, Oriolik – Metalac, Višnjevac – Pitomača, Slavonija – Mladost C, Mladost Ž – Suhopolje, Croatia – Nedelišće, Graničar – Sloboda, Podravac – Križevci

Virjani su, ništa ne sluteći, otputovali u Varaždin nadajući se lakoj pobjedi, no i njih, ali i publiku, uvelike je iznenadila odlično raspoložena domaća ekipa. Sloboda se i dalje nalazi na pretposljednjem mjestu ljestvice, očito se ne predaje bez ispaljenog metka.

Metalac je u potpunosti nadigrao Mladost iz Molva, shvativši ozbiljno svoju priliku za izvlačenje iz opasne zone. Uvjerljivom pobjedom uz raspoloženog strijelca Novakovića Osječani su se na svega jedan bod približili suparniku na ljestvici.

Nešto je skromnije Slavonac napunio mrežu Grafičar Vodovoda, čije oscilacije u kvaliteti igre već postaju sasvim očekivane. Domaći Mišić je osječkog vratara Lukendu prevario čak tri puta, pa su Perkovčani zadržali priključak za prvim mjestom ljestvice.

Ni u Križevcima nije bilo dvojbe oko pobjednika, domaćini su svoje namjere preko Čedića najavili već u 3. minuti utakmice. Ovog puta inferiorna Croatia nije opravdala status favorita, a Đakovčani su kaznu osjetili i na poretku.

Olimpija je, s druge strane, na domaćem terenu pokazala tko je gazda. Jedina neizvjesnost oko rezultata nastupila je u 58. minuti, kad gostujući Jukić pogađa za 3:2. Domaćini ipak ne podliježu pritisku Višnjevčana, a domaći Jukić podiže razliku minutu pred kraj susreta.

Suhopolje se ne predaje u držanju prvog mjesta, pokolebati ih nisu uspjeli ni gosti iz Županje. Oba je pogotka za domaćine postigao Mužinić, koji u 85. minuti potvrđuje svoj gol iz jedanaesterca.

U Cerniku je domaćine pošteno namučio gost iz Oriovca. Gostujući Garić u 25. minuti pogađa vrata nespremnog Kaa, pa Mladost mora loviti rezultat. Srećom, u drugom dijelu mnogo bolje izdanje domaćih, koji okreću susret u svoju korist.

Na novom, posuđenom, terenu Nedelišćani su izborili svoju prvu pobjedu. Minimalnih 1:0 moglo je biti i više, da je bilo preciznosti kod domaćih u prvom dijelu susreta. Čestitke pomlađenom gostujućem sastavu, koji je u svojim redovima imao čak devet igrača mlađih od 21 godine.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvarili su trećeligaši iz Ždralova, koji ipak nisu do kraja iskoristili vjerojatno najlakše gostovanje proljetnog dijela i napunili mrežu Pitomače.