Favoriti nastavljaju dvokorakom

Mario Lešković • utorak, 15.05.2007.

Uzvratnim utakmicama četvrtfinala nastavljeno je doigravanje za naslov prvaka Hrvatske u malom nogometu. Novim pobjedama ekipe Uspinjače, Gospića i Brodosplita izborile su polufinale, dok će ekipe Inera i Mejaša svoj prolaz u završnicu natjecanja tražiti u trećoj utakmici koja je na rasporedu u srijedu u 20 sati na Gripama u maloj dvorani...

U Petrinju su Zagrepčani došli s namjerom da dvokorakom prođu u nastavak natjecanja što im je u konačnici i uspjelo možda čak i lakše nego što su to očekivali. Do poluvremena Uspinjača pogocima Novaka i Purgara dolazi do prednosti koju do kraja još i povećavaju i bez ikakvih problema čekaju novog suparnika u polufinalu doigravanja.

Kao i Uspinjača, malonogometaši Gospića uspjeli su pobijediti i u uzvratnoj utakmici koja je igrana u Dubrovniku. Nakon početnog vodstva pogotkom Ibrišimovića, Gospićani se opuštaju i već se vide u polufinalu. Domaći se s tim nisu složili pa do poluvremena preko Gvozdena koji je postigao dva pogotka prelaze u vodstvo koje drže do 24. minute kada Tomičić vraća rezultat u egal. U slijedećem napadu Mikas dovodi goste u vodstvo i u tom trenutku domaći gube svaku nadu u pobjedu pa do kraja pogocima Drndića i De Barrosa gosti samo potvrđuju pobjedu.

Ni Brodosplit nije dopustio nikakvo iznenađenje već su uvjerljivom i efikasnom igrom porazili domaćina iz Knina. S dva pogotka Zanate i jednim Claytona odlaze na nedostižnu prednost koju na kraju počasnim pogotkom u 38. minuti smanjuje Babić. I u ovom susretu se vidjelo da vodeće ekipe nakon regularnog dijela natjecanja ulaze u završnicu u velikoj formi koja je očito odlično tempirana.

Još su ostale dvije splitske ekipe između kojih se traži posljednji putnik u završnicu prvenstva. Nakon pobjede Inera u prvoj utakmici, igrači Mejaša uzvratili su im istim rezultatom u uzvratu. Utakmica je bila neizvjesna do same završnice u koju su s prednošću od 3:2 ušli Mejaši. Tada gosti vade vratara iz igre i pokušavaju pogotkom tražiti put u polufinale za što im je bio dovoljan i neodlučen rezultat. u tome nisu uspjeli nego im Jelić krade loptu i postiže pogodak vrijedan pobjede zahvaljujući kojoj imaju velike ambicije i u trećem susretu. Vidjelo se da su obje ekipe izjednačene u kvaliteti i za prolaz će sigurno odlučivati nijanse kao i mogući dobar dan pojedinca ili kompletne ekipe.

Doigravanje Prve HMNL, doigravanje:
Petrinjčica - Uspinjača 1:4(3:4), GOŠK Mea Culpa - Gospić 2:5(1:4), Kijevo Jako Sport - Brodosplit Inž. 1:3(2:5), Mejaši Innecto - Inero 4:3(3:4).