Finale najboljih

Mario Lešković • srijeda, 30.05.2007.

Nakon odlične utakmice u finalu doigravanja za naslov malonogometnog prvaka Hrvatske ide ekipa Uspinjače. Zahvaljujući atmosferi u dvorani, obje ekipe su pokazale da se i u Hrvatskoj igra fantastičan mali nogomet i da se za njegovu budućnost ne treba bojati...

Bio je to susret vrijedan finala i kojeg se ne bi posramile ni mnogo kvalitetnije lige. Na igralištu mnoštvo reprezentativaca željnih nadigravanja i spektakl je bio zajamčen. Puna dvorana eksplodirala je u sedmoj minuti kada nakon početnog ispitivanja snaga Grdović dovodi Uspinjaču u vodstvo. Na odgovor gostiju iz Splita nije se dugo čekalo jer već u devetoj minuti Jarni vraća rezultat na početak sjajnim udarcem s 12 metara. Nakon toga gosti imaju laganu terensku inicijativu i nakon dvije prigode Claytona, koje nije iskoristio, Čuljak 15-ak sekundi prije poluvremena kažnjava promašaje gostiju i dovodi svoju momčad u novo vodstvo kada su već svima misli bile na odmoru.

U nastavku gosti konsolidiraju redove i s dva brza pogotka u 27. minuti preko Banića i Osibova u potpunosti preokreću rezultat u svoju korist. U normalnim utakmicama domaći bi sasvim sigurno doživjeli šok, ali u susretima ovakvog uloga to je zadnje što su si mogli dopustiti. Trebao im je brzi pogodak što su i učinili kada u 29. minuti Novak zabija za 3:3. Dok se Splićani nisu ni snašli, dva nova pogotka u 30. minuti postigli su Šimurina i Grdović i time se doveli u predvorje raja. Na potvrdu karte za finale čekalo se do 38. minute kada Grdović postiže svoj treći pogodak i ako je bilo do tada sumnje u pobjedu, ona je nestala. Do kraja, Jarni iz kaznenog udarca s deset metara samo ublažava poraz.

Ovim porazom dobit ćemo novog prvaka lige budući da su Splićani branili naslov. U finalu ekipu Uspinjače čeka vodeća ekipa iz regularnog dijela natjecanja Gospić. Nema sumnje da ćemo gledati odličan mali nogomet koji privlači gledatelje.