Remijem do naslova

Mario Lešković • subota, 02.06.2007.

U prvoj utakmici finala malonogometnog prvenstva Hrvatske ekipa Gospića došla je do velike prednosti nakon pobjede rezultatom 4:3. Do konačne pobjede i osvajanja naslova prvaka dovoljan im je i neodlučen ishod u uzvratnoj utakmici koja je na rasporedu za sedam dana...

Mali nogomet se na velika vrata vratio u Hrvatsku. Kao i na utakmicama polufinala i na ovoj utakmici je gledalište bilo popunjeno istinskim zaljubljenicima u malonogometne majstorije. Momčadi su ušle ozbiljno u ogled i na prvi pogodak čekalo se do 15. minute kada Simeunović otvara niz. Tada se očekivalo smirivanje strasti barem do poluvremena ali tako nije mislio hrvatski reprezentativac Patrik Drndić koji pogotkom u 19.minuti povećava vodstvo domaćih na 2:0.

Nastavak prepun uzbuđenja. Nakon pogotka De Barosa u 24. minuti za tada nedostižnih 3:0, svi su očekivali rutinsko odrađivanje posla domaće momčadi. Ali tada momčad iz Zagreba se budi i pokazuje kako se ne misli samo tako predati. S dva brza pogotka preko Purgara i Grdovića Uspinjača smanjuje na samo gol zaostatka i tako ulazi u neizvjesnu završnicu. Gospić se grozničavo branio, a u takvoj situaciji noge su im se odsjekle, što koristi Novak i šokira cijelu dvoranu za 3:3. U tom trenutku gosti su barem trebali zadržati remi kako bi pobjedom u Zagrebu došli do naslova.

Ali igrači gospića se vraćaju i dokazuju da je domaći teren velika prednost u ovakvim utakmicama. Novim pogotkom De Barosa ponovo dolaze do prednosti koju više ne ispuštaju unatoč nastojanjima gostiju da se ponovo vrate u susret. Sada je Gospiću dovoljan i neodlučen rezultat u Zagrebu kako bi postali državni prvaci, dok Uspinjača može žaliti za lošim otvaranjem susreta.