Ostali sportovi

Rusi prebrzi za branitelje naslova

Bruno Blumenschein • petak, 08.06.2007.

Najbolja najava za dva završna dana Vip opena 2007. je bio meč četvrtog kola između ruskih i brazilskih odbojkaša. Aktualni olimpijski prvaci i branitelji naslova u Zagrebu, Emanuel i Ricardo nisu uspjeli zaustaviti ruski par Barsouk-Kolodinski te će polufinale tražiti kroz repesaž...

Iako su prošlogodišnji pobjednici Vip opena, Emanuel i Ricardo, tek trebali izgubiti set u dosadašnjem dijelu turnira, petak je donio iznenađenje i poraz od jake ruske kombinacije Barsouk-Kolodinski. Pogotovo je impresivan bio Kolodinski, čiji su servisi najčešće išli preko 100 kilometara na sat, a upravo je njegov početni udarac bio glavna razlika u oba seta.

Dvoboj Brazila i Rusije je definitivno opravdao očekivanja jer je ponudio brojne izmjene vodstva, pa su tako iskusniji Emanuel i Ricardo u prvom setu nadoknadili početni zaostatak od tri poena i sami došli do plus tri (13-10). Kada se činilo kako su ruski odbojkaši stali, Kolodinski je ponovno ušao u seriju i donio vrijednih 21-17.

U drugom setu su olimpijski prvaci ušli angažiranije te su imali kontrolu nad rezultatom, a kada su suci kod 12-12 dali vrlo sumnjiv poen brazilskom paru, činilo se da će meč biti odlučen u trećem setu. Ipak, još jedna servis serija Kolodinskog i odlične paralele u napadu su bile prevelika prepreka za Emanuela i Ricarda te su prošli u polufinale sa 21-17 i 23-21.

Kroz repesaž su tijekom petka veliki posao napravili Estonci Kais i Vesik jer su nakon uvjerljivih 2-0 protiv norveške kombinacije, smogli snage i izbacili četvrte nositelje Harleyja i Pedra sa 2-1 u jako zanimljivom meču.

Slika 1 od 2.

Azijski dvoboj između kineske kombinacije Xu-Wu i japanskog para Asahi-Shiratori s čistih 2-0 su dobili bolje rangirani Kinezi, a dva seta je bilo dovoljno i australskom paru Schacht-Slack da prođu u polufinale pokraj Kanađana, Heesea i Cadieuxa.

Subota donosi početak odbojke na pijesku u 12 sati, kada kreće borba u repesažu, a vrhunac dana su polufinala u 17, odnosno 18 sati. Ulaz na jarunske terene je besplatan, a zabava garantirana!