Šibenčanke vratile košarkašku krunu

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 11.06.2007.

Sportski Šibenik ove sezone doživio je veliku ekspanziju. Nakon što su nogometaši bili hit prvenstva, a vaterpolisti za jedan pogodak izgubili u finalu Kupa LEN-e, "točku na i" stavile su košarkašice Šibenik Jolly JBS-a osvajanjem naslova prvakinja države...

Peta utakmica dramatičnog finala ženskog košarkaškog doigravanja otišla je na stranu Šibenčanki. Pobjedom 78:69 Šibenčanke su uzvratile Gospićankama za prošlogodišnji finalni preokret i okitile se trećim naslovom prvakinja Hrvatske, četvrtim državnim naslovom u klupskoj povijesti.

Gospićanke su bolje ušle su utakmicu i na kraju prve četvrtine imale prednost 11:17. Šibenčanke su već u drugoj četvrtini, u kojoj su gošće postigle samo 7 poena prednost okrenule na svoju stranu, a rezultatski egal trajao je sve do sredine posljednje četvrtine.

Tada domaće košarkašice, bodrene s više od 1.000 bučnih gledatelja, stvaraju prednost koju su sačuvale do kraja susreta i ukupnim umjerom 3-2 u finalnoj seriji vraćaju naslov prvakinja u Krešimirov grad, u kojem je posljednji put bio u sezoni 2002/03.