Ostali sportovi

Pobjede Vlašić, Brkljačić i Grgić u Zenici

HINA • nedjelja, 24.06.2007.

Hrvatski atletičari i atletičarke zauzeli su druga mjesta na natjecanju Druge lige Europskog kupa u Zenici, te su time obje reprezentacije izborile odlazak u viši rang...

Atletičari su skupili 226 bodova, šest manje od pobjednika Turaka, te 15 više od trećeplasiranih Ciprana. Drugoga dana natjecanja u troskoku je pobijedio Ivan Pucelj sa skokom od 16.21 metara, dok je Željko Vincek slavio na 200 metara u vremenu 21.13 sekundi.

Atletičarke su u Zenici došle do 246 bodova, no niti to nije bilo dovoljno da prestignu prvoplasirane Turkinje koje su imale 254 boda.

Sve tri hrvatske atletske heroine u nedjelju su pobijedile u svojim disciplinama - Blanka Vlašić u visu s preskočenih dva metra, Ivana Brkljačić u kladivu sa 69.29 metara i Danijela Grgić na 200 metara (23.91).