Vodeni sportovi

Ne ide Crnogorcima, Mađari se iskupili

Hrvoje Vuković • četvrtak, 05.07.2007.

Na preliminarnim turnirima Svjetske lige u Budimpešti i Novom Sadu danas su odrađena prva kola. Mađarska je s lakoćom svladala Rumunjsku, Španjolska je bila bolja od Rusije, a Srbija i Italija pobijedile su Grčku odnosno Crnu Goru...

Na preliminarnom turniru u Budimpešti, na kojem sudjeluje i Hrvatska (slobodan dan), Mađari su bez većih problema svladali Rumunje koji su na poluvremenu gubili sa četiri razlike, da bi do kraja naraslo na plus šest, odnosno 16:10. Najraspoloženiji u redovima Mađara bili su Biros sa četiri i Kiss sa tri pogotka, dok su kod Rumunja po tri gola postigli Iosep i Radu. U istoj skupini do prve je pobjede došla i Španjolska koja se dosta mučila s Rusijom i unatoč samo plus jedan uoči posljednjih osam minuta na kraju slavila sa 6:3, a trostruki strijelac bio je Guillermo Molina.

Na drugom kvalifikacijskom turniru, onom u Novom Sadu, Srbija je bez ikakvih problema deklasirala Grčku s 13:5 uz čak pet golova Šapića i tri Udovičića, dok je Italija slavila protiv iznimno motivirane Crne Gore s 13:11. Najbolji kod pobjednika Costanzo (4) i Calcaterra (3), a kod Crnogoraca N. Janović (4) i M. Janović (3).