Ostali sportovi

Pervan tek peti u Ostravi

Maja Giljanović • subota, 14.07.2007.

Trećeg dana Svjetskog mlađejuniorskog prvenstva 10 je hrvatskih predstavnika imalo predviđene nastupe: troje se borilo za odličja, dvoje je izborilo prolaz u finala, jedan u polufinale, jedan se nije pojavio na startnom bloku, a troje je svoj put okončalo u kvalifikacijama...

Šteta daljaša Dina Pervana: skok iz druge serije 7.17 metara bio je dovoljan za peto mjesto, a da je ponovio skok kojim je kvalifikacije završio kao četvrti osvojio bi broncu. Da je, pak, išao na razini svog osobnog rekorda (7.49) imao bi zagarantirano srebro. Stalan je bio, međutim, na daljinama od 6.91 do 7.16 (dvaput 6.99 metara) dok je svjetski prvak inače postao Japanac Konishi (7.52).

Antonija Žalac je prvog dana u kvalifikacijama oborila svoj osobni rekord istrčavši 1500 metara za 4:26.81 te se kao deveta po rezultatu plasirala u finale; nažalost nije bila ni blizu istog podviga: 4:40.15 dostajalo je za posljednje 12. mjesto. Pobijedila je u pravom trenutku postavivši osobni rekord Kenijka Cherotich (4:15.47).

Lucija Cvitanović je u prvoj disciplini sedmoboja, 100 s preponama, oborila osobni rekord (15.79) koji je, međutim, vrijedio za 23. mjesto. U drugoj je u visu iz trećeg pokušaja preskočila 166 centimetra te poskočila dvije pozicije da bi se u trećoj spustila za jednu bacivši kuglu 9.05 (u trećoj seriji). U posljednjoj disciplini dana je ponovno pala na posljednje mjesto 200 metara istrčavši sedmo vrijeme svoje skupine (27.91), a ukupno je 15-godišnjakinja prikupila 2651 bod.

Marin Premeru se najboljim hicem plasirao u finale diska; srebrni u bacanju kugle je u trećoj seriji dosegnuo 58.72 što je za pet centimetara bolji rezultat od prvog pratitelja Nijemca Wolfa.

Anja Grbeš je s novim osobnim rekordom (25.10) izborila plasman u polufinale na 200 metara (po rezultatu kao peta u svojoj kvalifikacijskoj skupini).

Nastup u kvalifikacijama su, pak, okončale Sandra Perković i Dragica Slišković u bacanju kugle: srebrna u bacanju diska ostala je za četiri centimetra kratka (Australka Fagatuai je bacila 13.23) i osvojila šesto mjesto svoje skupine dok je Slišković sa 12.52 završila natjecanje kao deveta u svojo (12.52). Na 800 metara Kristina Vilk je zapela s vremenom 2:11.52, a na 200 unatoč osobnom rekordu (23.31) Hrvoje Udiljak (Marko Padovan nije se ni pojavio u startnom bloku).