Vodeni sportovi

Rumunji bolji od pomlađene Hrvatske

Ivana Jurica • četvrtak, 19.07.2007.

Nakon jučerašnjeg slobodnog dana, večeras su izabranici Ratka Rudića odigrali svoju prvu utakmicu na drugom turniru Svjetske lige. Nažalost, poraženi su od reprezentacije Rumunjske sa 8:6. Sutra ih očekuje ogled sa Rusijom...

Rumunjska – Hrvatska 8:6 (2:2, 2:0, 3:2, 1:2)

Rumunjska: Nenciu, Radu 3, Negrean, Baidoc, Iosep, Busila 1, Dunca 1, Georgescu, Andrei-Dina 1, Goanta, Ghiban, Kadar 2, Dinu, trener:V. Hagiu.

Hrvatska: Brzica, Karač, Petković, Antonijević, Kunac, Joković, Marković, Bušlje 2, Buljubašić 1, Dobud, Muslim, Bošković 3, Pavić, trener: R. Rudić.

Suci: Kaprivin (Rusija) i Moliner (Španjolska)

Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, Rumunjska je do odlučujuće prednosti stigla u drugoj četvrtini. Tada je ostvarila prednost od dva pogotka razlike, što je, kasnije se pokazalo, bilo nedostižno za momke Ratka Rudića.

U hrvatskim redovima najefikasniji je bio Jugov dvojac Miho BoškovićAndro Bušlje koji je postigao pet od ukupno šest hrvatskih golova (Bošković tri – Bušlje dva). Na drugoj strani, sa tri pogotka momčad koju vodi Hagiu predvodio je Radu, dok je dva pogotka pridodao Kadar.

Hrvatski vaterpolisti u svom petom nastupu u Svjetskoj ligi nisu uspjeli doći do četvrte pobjede, već su upisali drugi poraz. Ovim porazom smanjili su svoje šanse za odlazak na završni turnir Svjetske lige koji će se igrati u Berlinu.

U drugoj utakmici naše skupine domaćin Španjolska zabilježila je još jedan poraz. Nakon Mađarske jučer, danas je od momčadi trenera Aguilara bolja bila Rusija sa 11:10. Španjolska je također igrala sa pomlađenim sastavom i na poluvremenu je gubila sa 9:6. U nastavku je pritisla Ruse, ali nije mogla do preokreta. Kod Španjolaca najefikasniji Piralkov sa tri pogotka, a kod Rusa Yurchin sa četiri gola.

U drugoj skupini Srbija je sa visokih 17:5 pobijedila Grke. Već na početku utaimice Srbi su stekli veliku prednost koju su lako zadržali do kraja. Predvodio ih je Aleksandar Šapić sa pet golova. U drugoj utakmici skupine Crna Gora je nakon peteraca savladala domaćina Italiju sa 12:11. U regularnom dijelu bilo je 12:11.