Vodeni sportovi

Dvojac na pariće i samac četvrti na SP

HINA • nedjelja, 29.07.2007.

Hrvatski veslači nisu uspjeli osvojiti odličja u današnjim finalnim utrkama na Svjetskom prvenstvu do 23. godine u Škotskoj. U tri finala hrvatski veslači osvojili su dva četvrta i šesto mjesto...

Dvojac na pariće (Valentin Sinković - David Šain) i samac Damir Martin ostali su samo korak do medalje. Dvojac je na 500 i 1000 metara držao treću poziciju, no u drugoj polovici utrke su pali i na koncu su bili četvrti sa dvije sekunde zaostatka za britanskom posadom. Zlato je pripalo Bjelorusima.

Četvrti je bio i Damir Martin u samcu, a njemu je bronca pobjegla za tek nešto više od sekunde. Zlatnu medalju osvojio je Novozelanđanin Joseph Sullivan.

U samcu za lake seniore Nikola Tomić je bio šesti, dok je četverac bez kormilara (Silvio Supić, Mate Moguš, Ante Janjić, Alen Banovac) nakon nesretnog četvrtog mjesta u polufinalu, odlično odveslao do ukupno osmog mjesta.