Španjolci pali u posljednjim sekundama

Petar Plevnik, Kristian Hohnjec • ponedjeljak, 30.07.2007.

U prvom susretu drugog kruga Svjetskog prvenstva do 19 godina, hrvatski su rukometaši pogotkom u posljednjim sekundama susreta svladali Španjolsku i došli na korak od borbe za medalje...

Vrlo izjednačen susret protiv Španjolske presudio je Manuel Štrlek, lijevo krilo Zagreba. Većinu utakmice igralo se gol za gol, Španjolci su po prvi puta uspjeli doći do dva razlike, 11:9 krajem prvog poluvremena. Međutim naši rukometaši uz dva pogotka Luke Rakovića, ipak odlaze na odmor s minimalnom prednošću - 12:11.

Nakon Štrlekovog gola imamo najveću prednost na utakmici, 21:17 u 43. minuti. Španjolci su to brzo poništili, no preko Rakovića i Domagoja Duvnjaka dolazimo do 26:24 sedam minuta prije kraja. Međutim, tada slijedi razdoblje neefikasnosti, nepovezanosti u našim redovima. Gol nismo uspjeli postići sve do posljednjih trenutaka susreta, srećom u zadnje tri minute dvoboja to nisu uspjeli niti Španjolci.

Junak Štrlek bio je i naš najbolji strijelac sa sedam golova, slijede Duvnjak, Sever, Tojčić i Raković koji su postigli po četiri. Odlično je branio Ivan Pešić skupivši 18 obrana. Kod Španjolaca nesvakidašnji učinak Jorge Maquede Pena, ne zbog 11 golova, već zbog čak 26 potrošenih lopti.