Zlato Francuskinjama

Branko Barić • nedjelja, 05.08.2007.

Kadetkinje Francuske osvojile su zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Letoniji. U zanimljivom i neizvjesnom finalu nadigrale su reprezentaciju Španjolske i tako im se na najbolji način osvetile za neugodan poraz od prije četiri dana...

Iako su Španjolke bolje otvorile susret, u drugoj četvrtini dopuštaju protivnicama da uhvate rezultatski priključak, i od tada niti jedna ekipa ne uspijeva ostvariti značajniju prednost. U zadnjoj četvrtini Francuskinje dolaze na plus pet i pokazuju veću dozu odlučnosti i koncetracije u ključnim trenucima, što im u konačnici donosi pobjedu 60:57 i veliko slavlje.

Kapetan ekipe Allison Verney ubilježila je 22 koša i 19 skokova, a za MVP finala izabrana je Diandra Tchatchouang sa 17 koševa i 15 skokova. Leonor Rodriguez je, kao i obično, najbolja u španjolskim redovima s 25 pogodaka.

Treće mjesto osvojila je Češka pobijedivši Srbiju 65:62, uz 15 koševa Alene Hanusove.