Rusi prejaki za mlade Hrvate

Bojan Poturica • srijeda, 08.08.2007.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina nije uspjela upisati drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u Madridu. Bolji od Kunceovih izabranika bili su Rusi rezultatom 71:63...

Izabranici Darka Kuncea nisu uspjeli pobijediti Rusiju te su tako praktično izgubili sve šanse za plasman od 5. do 8. mjesta jer teško da će naši košarkaši s ovakvom igrom sutra nadigrati Španjolce predvođene fenomenalnim Rickyjem Rubijom.

U poprilično izjednačenoj utakmici Hrvatska je povela 8:4 u šestoj minuti nakon trice Krušlina. Nakon toga Rusi polako preuzimaju inicijativu i imaju prednost 22:18 na kraju prve četvrtine.

Naša reprezentacija drži priključak u cijeloj drugoj četvrtini i Rusi tek krajem dionice uspijevaju otići na +6. U 22. minuti susreta prednost Rusije se penje na rekordnih +11 nakon ubačaja Novikova, no potom Krušlin zabija tricu, a Šarlija dvicu i Hrvatska je ponovno u igri.

Rusi drže prednost od 7-8 koševa sve do kraja treće četvrtine kada imaju vodstvo 54:47. Nakon što Novikov zabija za 58:49, Hrvatska počinje pokazivati "znakove života". Serijom 11:1 nakon koša Šarlije, naši dečki dolaze do prednosti 60:59 tri minute prije kraja.

Dalje od toga, nažalost, nije moglo. Rusi susret zatvaraju serijom 11:3 i na kraju zasluženo slave. Nakon ove pobjede imaju identičan omjer kao i naša reprezentacija, 1-3.

Novikov je bio prvo ime Rusije s 21 košem, dok su se Krušlin (23 koša), Delaš (12 koševa, 15 skokova), Vragović (12 koševa) i Šarlija (10 koševa, 9 skokova) istaknuli kod naše reprezentacije.