Litva pobijedila Srbiju, Španjolci tragičari

Bojan Poturica • četvrtak, 09.08.2007.

Posljednji dan natjecanja po skupinama definitivno je pripao reprezentaciji Litve koja je izborila nastup u polufinalu, dok su Španjolci postali tragičari...

Nevjerojatan rasplet dogodio se danas na Europskom prvenstvu za košarkaše do 18 godina u Madridu. Domaćini Španjolci pobijedili su našu reprezentaciju, ali usprkos omjeru 4-1, neće se boriti za medalju već će morati u borbu za 5. mjesto nakon što je Litva pobijedila Srbiju 75:71.

Litavci su nanijeli Srbima prvi poraz na prvenstvu, a najzaslužniji za taj podvig su Motijeunas (22 koša, 10 skokova) i Vasiliauskas (14 koševa). U redovima Srbije prvo ime bio je Stojačić (16 koševa).

Uz Španjolsku, u borbu za 5. mjesto će i naša reprezentacija koja ima mizeran omjer 1-4.

U skupini E Grčka je potvrdila prvo mjesto pobjedom nad Latvijom koja je završila na drugoj poziciji. Grčka će u polufinalu igrati protiv Litve, dok će Latvijci na Srbe.

Europsko prvenstvo U-18, 9.8.2007., rezultati:
Skupina E: Turska - Estonija 84:58, Francuska - Izrael 90:53, Grčka - Latvija 83:73
Skupina F: Njemačka - Rusija 83:77, Litva - Srbija 75:71, Španjolska - HRVATSKA 89:78.
Skupina G (plasman od 13. do 16. mjesta): Italija - Rumunjska 121:42, Bugarska - Slovenija 69:51.

Poredak po skupinama:
Skupina E: 1. Grčka 5-0, 2. Latvija 4-1, 3. Francuska 3-2, 4. Turska 2-3, 5. Izrael 1-4, 6. Estonija 0-5.
Skupina F: 1. Srbija 4-1, 2. Litva 4-1, 3. Španjolska 4-1, 4. HRVATSKA 1-4, 5. Rusija 1-4, 6. Njemačka 1-4.
Skupina G: 1. Italija 2-0, 2. Bugarska 2-0, 3. Slovenija 0-2, 4. Rumunjska 0-2.