Vodeni sportovi

Stjepan Janić osigurao Peking

Hrvoje Vuković • nedjelja, 12.08.2007.

Svjetsko prvenstvo u kajaku i kanuu na mirnim vodama, donijelo je danas lijepe vijesti za Hrvatsku. Naime, najbolji hrvatski kajakaš na mirnim vodama Stjepan Janić izborio je plasman na Olimpijske igre u Pekingu sljedeće godine...

Janić je u finalnoj utrci kajaka jednosjeda na 500 metara osvojio sedmo mjesto te se tako plasirao među šest najboljih europskih kajakaša, što mu je bilo dovoljno za OI. Iako je nakon prolaza držao četvrto mjesto, hrvatski kajakaš malo je pao u završnici i na kraju završio sedmi, i to samo sekundu i 338 tisućinki iza brončanog Poljaka Mareka Twardowski. Zlato je pak pripalo Kanađaninu Adamu van Koeverdenu, dok je srebro osvojio Britanac Tim Brabants.

Osim u kajaku jednosjedu, Stjepan Janić pokušat će izboriti olimpijsku normu i u disciplini kajaka dvosjeda s bratom Mićom na Europskom prvenstvu sljedeće godine. Nikica Ljubek nije nastupio u današnjem C finalu kanua jednokleka.