Vodeni sportovi

Braća Skelin i dvojac na pariće u polufinalu

HINA • utorak, 28.08.2007.

Hrvatski veslači Nikša i Siniša Skelin izborili su plasman u polufinale dvojca bez kormilara na Svjetskom prvenstvu u veslanju koje se održava u Münchenu...

Nakon neuvjerljiva nastupa u kvalifikacijama braća Skelin su u današnjem repesažu osvojili prvo mjesto i plasirali se u polufinale. Hrvatski reprezentativci su na prva dva prolaza imali drugo vrijeme, no na 1.500 metara su preuzeli vodstvo koje su zadržali do kraja i na koncu slavili s rezultatom 7:00.30.

Mjesto u polufinale kroz repesaž su ostvarili i Mario Vekić i Ante Kušurin u dvojcu na pariće osvojivši treće mjesto s rezultatom 6:54.74. Ispred njih bile su posade SAD i Bjelorusije. Vekić i Kušurin su na svim prolazima bili treći i uspješno su odbili napade četvrtoplasiranih Bugara.

Nažalost, četverac bez kormilara (Josip Stojčević, Hrvoje Marić, Igor Boraska, Branimir Vujević) nije uspio. U repesažu su osvojili treće mjesto a u polufinale su vodile prve dvije pozicije. Drugoplasirani Irci imali su šest sekundi bolje vrijeme.