Ayuso prvi strijelac protiv SAD-a

Bojan Poturica • srijeda, 29.08.2007.

Drugo kolo drugog kruga FIBA Americas Championshipa koje se održava u Las Vegasu donijelo je uvjerljive pobjede SAD-a, Brazila i Argentine...

SAD nastavlja "gaziti" konkurenciju. Nakon "slabije" partije protiv Meksika, Amerikanci su lakoćom pobijedili Portoriko. Poslije prve četvrtine bilo je +9, a onda su izabranici Coach K-a drugu četvrtinu dobili 35:12 za +32. LeBron James (21 koš) i Carmelo Anthony (17 koševa) predvodili su Amerikance kod kojih su još trojica igrača upisala dvoznamenkasti broj koševa. Larry Ayuso bio je prvo ime Portorika s 13 poena.

Nakon iznenađujućeg poraza od Portorika, Brazil se vratio na pobjedničke staze te je nokautirao Meksiko 104:90. Leandro Barbosa je postigao 21 koš, ali je ovaj put imao veliku pomoć svojih suigrača. Nene Hilario (17 koševa, 7 skokova), Da Rosa (15 koševa, 5 skokova) i Machado (11 koševa, 6 skokova, 6 asistencija) bili su vrlo dobri. Kod Meksika se ponovno najviše istaknuo Beck (29 koševa).

Argentina je sa 85:70 nadigrala Kanada te je ostala neporažena. "Gaučosi" su nakon prve četvrtine imali prednost 26:8, a na poluvremenu su vodili ogromnih 30 koševa, s tim da je Kanada postigla samo 16 poena. Do kraja su Kanađani samo smanjili razliku, ali nisu imali niti teoretske šanse.

Luis Scola (23 koša, 6 skokova) i Carlos Delfino (15 koševa, 6 skokova) predvodili su Argentinu. Carl English je za Kanadu postigao deset koševa.

Venezuela je stigla do prve pobjede u drugom krugu nakon utakmice protiv Urugvaja. Romero (35 koševa, 11 skokova) je odigrao maestralnu utakmicu, a odličan je bilo Marriaga (15 koševa, 10 skokova, 6 blokada). 19 poena postigao je Barrios. S druge strane, senzacionalan double-double je ostvario Batista (21 koš, 20 skokova).

Skupina X, 2. kolo:
Argentina - Kanada 85:70, Brazil - Meksiko 104:90, SAD - Portoriko 117:78, Venezuela - Urugvaj 88:79.

Poredak:
1. SAD 5-0, 2. Argentina 5-0, 3. Brazil 3-2, 4. Urugvaj 2-3, 5. Kanada 2-3, 6. Portoriko 1-4, 7. Meksiko 1-4, 8. Venezuela 1-4.