Ostali sportovi

Marijanović sedmi na SP-u

Sportnet • nedjelja, 16.09.2007.

Naš seniorski judo reprezentativac Tomislav Marijanović u kategoriji do 81 kg ostvario je izniman uspjeh na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Rio de Janeiru u Brazilu od 13. do 16. 09. 2007. godine...

U noćašnjim borbama, po našem vremenu, u konkurenciji 67 boraca osvojio je sedmo mjesto.

Tri kvalifikacijske borbe pobjedio je ipponom (maksimalan broj bodova) i to borce iz Litve, Kine i Njemačke. U sljedećoj borbi za plasmane izgubio je od Brazilca, ujedno i budućeg svjetskog prvaka. U repasažnim borbama pobjeđuje predstavnika Gruzije također ipponnom nakon čega gubi od bivšeg talijanskog olimpijskog pobjednika te time osvaja sedmo mjesto.

Ovaj rezultat je korak do osiguravanja norme za nastupom na Olimpijskim igrama u Pekingu, jer prvih pet plasiranih sa Svjetskog prvenstva imaju direktan plasman. Tomislav nastavlja s kvalifikacijskim ciklusom za OI u Birminghamu sljedeći vikend.