Krenula borba Brodosplita i Gospića

Mario Lešković • utorak, 02.10.2007.

Nakon što se zahuktala nogometna sezona na cijelom kontinentu, na svoje su došli i domaći malonogometaši. U prvom kolu najuvjerljiviji bili su igrači Kijeva JS koji su krenuli "petardom", a borbu za naslov najavili su i Gospić i Brodosplit Inž., koji su ujedno i favoriti za ovu natjecateljsku sezonu...

Da misle ozbiljno, Gospićani su pokazali odmah na startu. Uvjerljivom i rutinskom pobjedom ispratili su novog prvoligaša Potpićan. Gosti nisu razočarali, ali za nešto više od časnog poraza trebat će im još malo iskustva.

Drugi novi prvoligaš, Vrgorac Pivac, imao je više sreće u svom prvom nastupu. U gostima su svladali Mejaše i time odmah na startu dali do znanja da će biti tvrd orah i da nisu slučajno u uglednom društvu.

U prvom malom derbiju, Brodosplit je u Dubrovniku postigao pet pogodaka i potvrdio se kao kadidat za tron. Iako je Saulan doveo domaće u vodstvo u 12. minuti, do poluvremena gosti okreću na 1:3 i već tada nagovijestili pobjedu. Pogoci u nastavku bili su samo poboljšanje gol-razlike.

Uspinjača, nakon što je ostala bez cijele prošlosezonske momčadi, na domaćem terenu uvjerljivo je poražena od Torcide. Gosti vode od 17. minute, a u nastavku čuvaju teško stečeno vodstvo i iz ubojitih kontranapada postižu pogotke za pobjedu.

Kao i Uspinjača, ni Orkan se očito nema čemu dobrom nadati u ovoj sezoni. U Splitu su poraženi od Inera bez ispaljenog metka. Domaći rutineri Osibov, Podlipec i Alfirević zabijaju za sigurnih 3:0. Da je trebalo, vjerojatno bi postigli i više pogodaka.

Unatoč činjenici da je prvenstvo tek na početku, već je iz aviona vidljivo da će Gospić i Brodosplit Inž. voditi bespoštednu bitku do zadnjeg kola, dok će zagrebačke ekipe, ukoliko se ne pojačaju, morati dobro razmisliti da li u ovim sastavima mogu uopće biti konkurentni čak i za sami opstanak u ligi. Većina reprezentativaca preselila je u drugoligaša Zagreb 1 i time osiromašila prvoligašku pozornicu.

Prva HMNL, prvo kolo:
Gospić - Potpićan 4:0, Mejaši Innecto - Vrgorac Pivac 1:3, Square - Brodosplit Inž 2:5, Uspinjača - Torcida 1:5, Inero - Orkan Profectus 3:0, Kijevo JS - Petrinjčica 5:0.