Kup EHF-a stiže u Trogir

Ivan Ambroš • srijeda, 03.10.2007.

U nedjelju u 18 sati Trogir će pred svojim navijačima po prvi puta u svojoj klupskoj povijesti nastupiti u jednom od europskih natjecanja. Nakon gostovanja u Rusiji kod Rostov-Dona gdje su poražene s četiri gola razlike, naše će predstavnice imati priliku doći do svoje prve pobjede u europskim natjecanjima, a nadamo se i prolaska u sljedeće kolo Kupa EHF-a...

Optimizam uoči uzvratnog susreta je utemeljen na dobroj igri koju su izabranice Vatromira Srhoja pružile na gostovanju u Rostov-Donu, gdje su u prvom susretu pred 1500 domaćih gledatelja poražene rezultatom 32:28 (15:13).

Iako su Ruskinje na početku povele sa 2:0, Hrvatice se nisu nimalo uplašile i sredinom prvog poluvremena rezultat je bio podnošljivih 6:5. No, domaće rukometašice su ipak uspjele na odmor otići s dva gola prednosti, 15:13. U drugom poluvremenu Trogir je imao izjednačeni rezultat na 23:23 i na 26:26, ali nakon toga su Ruskinje napravile seriju od 5:0 i otišle na 31:26. To je bio ključni trenutak susreta koji je na kraju završio podnošljivim porazom naših predstavnica 32:28.

Posebno ohrabruje činjenica da su najbolji strijelci susreta bile naše Marija Hrgović s 12 i Ivana Petković s devet golova. Kod Ruskinja najviše golova postigla je Jana Uskova, sedam.

U uzvratnom susretu pred trogirskom publikom pravdu će dijeliti Mađari Miklos Andorka i Robert Hucker, a za delegata je određen Crnogorac Slobodan Radulović. Utakmica počinje u 18 sati, nadamo se u prepunoj trogirskoj dvorani.