Valencia 1:2 Espanyol
Espanyol

Espanyol ponovno do pobjede

Vedran Attias • nedjelja, 07.10.2007.

Valencia je u samo četiri dana dvaput ispustila vodstvo na Mestalli i upisala poraze. U Ligi prvaka porazio ih je Chelsea, a u prvenstvu Španjolske ubilježili su već drugi poraz ove sezone na domaćem terenu...

Valencia je ušla u ovaj tjedan s čak sedam pobjeda u nizu, ali su u zadnje dvije utakmice upisali dva domaća poraza. Espanyol se opet pokazao kao izuzetno neugodna momčad koja je, nakon slavlja u Sevilli i domaće pobjede nad Deportivom, upisala treću pobjedu zaredom.

Valencia je sjajno otvorila utakmicu. Već u petoj minuti David Villa iz kornera nalazi Rubena Baraju koji glavom dovodi domaćina u vodstvo. Vrlo brzo nakon toga, Villa je imao priliku i sam se upisati u strijelce, ali Kameni je dobro reagirao. Malo poslije promašene prilike, igru je morao napustiti Villa zbog ozljede, a najboljeg igrača Valencije zamijenio je Silva.

S izlaskom Ville, Valencia je izgubila jako puno, a nedostajat će i Španjolskoj u odlučujućim susretima za Euro 2008. Espanyol je svoju bolju igru okrunio pogotkom u 20. minuti. Nakon lijepih kratkih dodavanja isprve, lopta dolazi do Valda koji odlično dodaje Rieri, a ovaj volejem matira Hildebranda.

Do kraja poluvremena, a moglo bi se reći i utakmice, igrali su samo gosti. Valdo je glavom zaprijetio malo prije odmora, ali vratar domaćih bio je na mjestu. U 63. minuti, svoj katastrofalan debi za Valenciju u Primeri, završio je (pre)skupo plaćeni Nikola Žigić. Raul Tamudo ubrzo je opasno zaprijetio Hildebrandu i tako najavio pobjedu gostiju.

Deset minuta prije kraja utakmice, Valdo je prekrasnom loptom izbacio u zicera Luisa Garciju koji je sjajno utrčao u prazan prostor iza leđa obrane domaćih. Alexis je uzaludno signalizirao zaleđe, a Luis Garcia rutinski je zabio za konačnih 2:1.

Igrači Espanyola zasluženo su došli do nove pobjede i opet su pokazali kako mogu biti jako neugodan protivnik, a pred Valencijom su teški dani jer igračima Quique Floresa zviždalo se na Mestalli i kad su pobjeđivali jer navijači nisu bili zadovoljni igrom, a sada - ne mogu više biti zadovoljni niti rezultatom.

Primera, 7. kolo: Valencia - Espanyol 1:2.