Nepoželjni maksimirski sinovi zabijaju

Kristian Hohnjec • ponedjeljak, 08.10.2007.

Trojica bivših Dinamovih nogometaša upisala su se u strijelce proteklog vikenda. Mario Bazina i Goran Ljubojević zabili su po pogodak, a prvi strijelac slovenske lige Dario Zahora dva. Sve bolje igra i Mario Mijatović, koji je osigurao trijumf LASK-u također zabivši dvaput. Bilježimo još sjajnu asistenciju Nike Kranjčara, dobru igru Vedrana Ćorluke te minute za veterana Šimića i mladog Iličevića...

Niko Kranjčar (Portsmouth) - prema izvješćima engleskih medija Niko nije odigrao posebno dobro, no još uvijek je stigao sjajno asistirati za Hreidarssonov pogodak. Sudjelovao je i u akciji kod prvog gola. Za razliku od prošlih susreta izgubio je podosta duela i nije djelovao fizički svježe.

Vedran Ćorluka (Manchester City) - Bilićev reprezentativac odigrao je svih 90 minuta na poziciji desnog bočnog igrača u domaćoj pobjedi Citiya.

Eduardo da Silva (Arsenal) - nije se oporavio na vrijeme za utakmicu protiv Sunderlanda.

Marko Babić (Betis) - naš reprezentativac očito nije miljenik poznatog Argentinca Hectora Cupera. U utakmici bez golova Murcije i Betisa nije odigrao ni minute.

Ivan Jurić (Genoa) - bio je standardno koristan u pobjedi (2:0) protiv Calgarija. Radišni veznjak jedan je od najvažnijih igrača Genoe.

Saša Bjelanović (Torino) - počeo u paru s Nicolom Ventolom. Bez ozbiljnijeg učinka, u 56. minuti zamijenio ga Malonga.

Dario Knežević (Livorno) - čvrsto drži poziciju u sastavu Livorna, koji je poražen u Cataniji (1:0). Odigrao cijeli susret i zaradio žuti karton.

Dario Šimić (Milan) - Rossoneri su napokon odigrali pravu partiju, a konačno je priliku za igru dobio i hrvatski veteran. Dario je u 81. zamijenio Massima Odda.

Igor Budan (Parma) - još uvijek se nije oporavio od ozljede, stoga je izostao u porazu od Rome (0:3).

Marko Marić (Lille) - nije bio u kadru za utakmicu s Valenciennesom (3:0).

Jerko Leko (Monaco) - Monaco je na domaćem terenu poražen od Nancya (1:3), a Leko je odigrao svih 90 minuta.

Vedran Runje (Lens) - vrlo dobro branio u domaćoj pobjedi nad Auxerrom (2:0).

Ivo Iličević (Bochum) - najveća Ladićeva uzdanica počela je dobivati sve veću minutažu. U dortmundskom porazu (2:1) odigrao je korektno do 82. minute.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - zbog crvenog kartona Wörnsa ušao u igru u 60. minuti, te pomogao sačuvati mrežu Weidenfellera. U sljedećem kolu najvjerojatnije će biti u startnoj postavi.

Mladen Petrić (Borrusia Dortmund) - najbolji strijelac Dollove momčadi propustio je susret zbog ozljede, trebao bi biti spreman za sljedeći.

Ivan Rakitić (Schalke) - odigrao jednu od slabijih utakmica u Gelsenkirchenu, uklopio se u sivilo momčadi koja je poražena od Karlsruhea (0:2). Zamijenio ga Azaouagh u 79. minuti.

Leon Benko (Nürnberg) - nije bio među 18 igrača za utakmicu protiv Bayerna.

Josip Šimunić (Hertha) - korektno odradio svih 90 minuta u razočaravajućoj utakmici bez golova s Cottbusom.

Mario Cvitanović (Cottbus) - vrijedi isto što i za Šimunića, veteran ima Prašnikarovo povjerenje.

Stiven Rivić (Cottbus) - u sezonu krenuo kao starter, ali nakon nekoliko slabijih predstava ispao iz prvih 11. Ušao u igru u 71. minuti.

Kristijan Ipša (Cottbus) - mladi reprezentativac još čeka prve bundesligaške minute sezone. Ponovo je utakmicu odgledao s klupe.

Andre Mijatović (Arminia) - stasiti stoper izbivat će dosta vremena s terena zbog ozljede zarađene u prošlom kolu.

Ivica Olić (Hamburg) - igrao je prosječno na lijevom krilu do 76. minute kada ga je zamijenio povremeni njemački reprezentativac Trochowski.

Jurica Vranješ (Werder Bremen) - nakon dugo vremena nije bio u početnoj postavi. U 74. minuti ušao umjesto povratnika Torstena Fringsa.

Ivan Klasnić (Werder Bremen) - Schaaf se pozitivno izrazio o dojmu koji ostavlja na treninzima, ipak još određeno vrijeme udaljen od prve momčadi Werdera.

Marino Biliškov (Greuter Fürth) - odradio svih 90 minuta na poziciji stopera u remiju s Wiesbadenom.

Ivica Banović (Freiburg) - njegova momčad u ponedjeljak gostuje kod Aachena.

Hrvoje Vuković (Aachen) - vidi gore.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - Spartak igra u ponedjeljak protiv Naljčika.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu od Tomska (1:3).

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - u istoj utakmici povremeni reprezentativac također je odigrao cijeli susret na poziciji obrambenog igrača.

Igor Novaković (Tom Tomsk) - bivše krilo Rijeke odgledalo je susret s klupe.

Ivica Križanac (Zenit Sankt Peterburg) - nije bio u kadru za utakmicu s Lokomotivom u Moskvi.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - mladi reprezentativac ušao je u 74. minuti domaćeg remija protiv Khariva.

Mladen Bartulović (Dnipro) - bivši nogometaš Hajduka ostao je sjediti na klupi svih 90 minuta u gostujućem slavlju protiv Chornomoretsa.

Igor Lozo (Chornomorets Odessa) - ovaj bivši Hajdukovac pak nije bio ni u zapisniku.

Tomislav Bušić (Dinamo Kijev) - nije bio u kadru za utakmicu protiv Zarje (2:1).

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - ušao je u igru tek u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ivica Pirić (Arsenal Kijev) - domaću pobjedu nad Metalugom odgledao je s klupe.

Darijo Srna (Šahtjor Donjeck) - kapetan je odigrao svih 90 minuta u trijumfu nad Karpatom (3:0), priredio je dvije prlike za suigrače, a jednom je bio zamalo neprecizan s 20-ak metara.

Mario Budimir (Ergotelis) - bivši napadač Šibenika odigrao je cijeli susret u domaćem porazu od Arisa (0:1) uz samo jedan pokušaj prema vratima Halkiasa.

Darko Miladin (Ergotelis) - bivši desni bočni Hajduka osam je puta pogriješio u dodavanju, stoga ne čudi da je zamijenjen u 67. minuti.

Tomislav Butina (Olympiacos) - nije bio dijelom zapisnika u minimalnoj (1:0) pobjedi nad Apollonom.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - najbolji strijelac prošloseznoske 2. HNL igrao je do 65. minute u remiju kod PAOK-a.

Ivan Turina (Xanthi) - stajao među vratnicama cijelu utakmicu, primio pogodak (0:1) i obranio pet lopti.

Ante Tomić (Xanthi) - ušao je u igru u 69. minuti susreta.

Dario Krešić (Panionios) - bivši mladi reprezentativac primio je tri pogotka u domaćem porazu od AEK-a (0:3).

Anthony Šerić (Panathinaikos) - ušao je u igru u 81. minuti, a PAO je iznenađujuće poražen na gostovanju kod Asterasa.

Mario Galinović (Panathinaikos) - i dalje je u ulozi drugog vratara, odgledao utakmicu s klupe.

Igor Gal (Rizespor) - nekadašnji branič Hajduka nije bio u sastavu trenutačno pretposljednjeg turksog prvoligaša u pobjedi (2:1) nad Gaziantepsporom.

Kristijan Polovanec (Libourne) - počeo je utakmicu, međutim u 41. minuti zbog crvenog kartona morao je napustiti travnjak. Libourne je izgubio kod Troyesa 2:0.

Teo Kardum (Libourne) - mladić koji je nekad bio kontroverzan radi prelaska iz Hajduka u Dinamo igrao je do 57. minute.

Zvonimir Deranja (Libourne) - iako je ove sezone već postigao pet pogodaka nema posebno dobar status u posljednjem klubu 2. francuske lige. Ušao je tek u 84. minuti.

Danijel Pranjić (Hereenveen) - odigrao je 90 minuta u povijesnom susretu Hereenveena i Heraclesa (9:0). Asistrirao za sedmi Alvesov pogodak.

Srđan Lakić (Heracles) - on je, nažalost, bio na strani posramljenih. Odigrao je cijeli susret.

Goran Ljubojević (Genk) - postigao vodeći pogodak u pobjedi nad Mechelenom (2:1). Izašao u 89. minuti. Nakon dosta vremena i nezadovoljstva počeo u startnoj postavi.

Ivan Bošnjak (Genk) - još uvijek nije u konkurenciji za sastav zbog problema s ozljedom.

Tomislav Mikulić (Genk) - nekadašnji stoper Osijeka ogledao je utakmicu s klupe, a nakon ispadanja iz Europe izrazio je želju za odlaskom.

Antun Dunković (Mechelen) - bivši veznjak Rijeke igrao je cijeli susret.

Nikica Jelavić (Waregem) - stasiti centarfor nije bio na raspolaganju za utakmicu s Bergenom.

Ivan Milas (Bergen) - cijeli susret promatrao je s klupe za pričuve.

Mario Carević (Lokeren) - igrao je prve 64 minute u pobjedi kod Dendera (1:0).

Ivan Leko (Club Brugge) - Splitski veznjak zamijenjen je u 75. susreta kojeg je Brugge dobio 3:1.

Dražen Gović (Mouscron) - nije bio u zapisniku u trijumfu kod Charleroija (3:1).

Dario Smoje (Gent) - bivši stoper Milana još uvijek nije spreman za igru.

Mario Mijatović (LASK Linz) - nekadašnji napadač Osijeka igra sve bolje u paru s Ivicom Vastićem. Postigao je prva dva pogotka u iznenađujuće uvjerljivoj pobjedi 4:1 protiv posrnulog Salzburga. Izišao je u 83. minuti uz ovacije navijača.

Silvija Čavlina (LASK Linz) - korektno je odradio cijeli susret između vratnica.

Niko Kovač (Salzburg) - bez ozlijeđenog reprezentativnog kapetana Red Bulla ostao je bez "krila".

Željko Pavlović (Wacker Tirol) - iskusni vratar nije branio, budući da je utakmica s Altachom odgođena.

Mario Bazina (Rapid Beč) - bivši "dragovoljac" zabio je drugi pogodak i odigrao vrlo dobrih 80 minuta u pobjedi nad Riedom (2:1)

Mate Bilić (Rapid Beč) - napadač je cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.

Mario Tokić (Rapid Beč) - pouzdani stoper zbog nije konkurirao za sastav.

Dario Zahora (Domžale) - Posuđeni Dinamovac zabio je dva pogotka u uvjerljivoj pobjedi prvoplasiranih Domžala protiv Nafte (5:0). Zahora je u 38. minuti primio loptu na prsa te rutinirano s ruba šesnaesterca svladao Kuzmu. U 78. po četvrti put ove sezone uspješno je realizirao jedanaesterac. Publika je potom pljeskom ispratila prvog strijelca lige (11 golova), zamijenio ga je Janković.