Ostali sportovi

Drama u Osijeku

Goran Tomičić • utorak, 09.10.2007.

U prvom kolu Hrvatskog kupa za odbojkaše najbolja odbojka viđena je u dvoboju Dubrovnika i Murse. U obje utakmice domaćini su pobijedili 3:0, ali se Mursa kvalificirala u daljnje natjecanje zbog osvojena četiri poena više. Rijeka je imala problema sa Siskom...

Odbojkaši Mladosti iz Zagreba nisu imali problema protiv Šibenika. Obje utakmice odigrane su u domu odbojke "Bojan Stranić", a Mladost je oba puta slavila s 3:0. Mladost iz Kaštel Lukšića sezonu je počela s dva poraza od Zagreba. Zagreb je u prvoj utakmici napravio veliku prednost u domaćoj dvorani i s lako izborenih 3:0 otputovao u Kaštel Lukšić. U gostima su zagrebaši osvojili prvi set, što je bilo dovoljno za prolaz, a uz mnogo sreće uspjeli su dobiti i utakmicu.

Centrometal očekivano nije imao problema protiv Daruvara, koji je u dvije utakmice osvojio tek jedan set. Već su gostima Centrometal je pokazao da je bolja momčad, te je uzvrat bio nemoguća misija za Daruvar. Već prvi set pripao je gostima sa sigurnih 25:21, a Daruvar je uspio dobiti drugi set, no više nije mogao.

Sisak je Rijeci zadao mnogo problema. Rijeka je prvi set u gostima osvojila s teških 25:23, no do kraja je domaći otpor malo oslabio i Riječani su slavili s 3:0, ali mnogo teže od očekivanog. U uzvratu je izmjena poena u prvom setu pripala Sisku, no Rijeka je na isti način dobila drugi set i prošla dalje. Rijeka je u trećem setu zaigrala sigurno i slavila 25:16, no gosti su uzvratili s 25:21 u četvrtom setu. Posljednji set je iskusniji domaćin dobio 15:8.

Varaždin je u gostima nadigrao Gradnju Centar. Domaći su slavili u prvom setu, no sigurni gosti su odmah izjednačili s 25:19. Treći set pripao je sretnijem Varaždinu, koji je u sljedećem setu zaključio posao. Termin uzvrata još nije poznat, ali Varaždin ne bi trebao imati problema.

Najzanimljivije je bilo u dvobojima Dubrovnika i Murse. U prvom setu u Duborovniku domaći su bili uvjerljivi i slavili čak 25:13, a u drugom setu su iskoristili ključne lopte i s 27:25 došli do 2:0. Treći set je bio sličan prvom i Dubrovnik je s 25:15 stekao jako veliku prednost. No, u dramatičnom uzvratu Mursa je ipak prošla u sljedeći krug. Osječani su u prvom setu s 25:14 najavili težak dan za goste, a istim rezultatom su dobili i drugi set. Napeti treći set, u kojem su gosti za prolaz trebali 24 poena, pripao je Mursi 25:19. Budući da su oba susreta završila 3:0 za domaćine, odlučila je razlika poena, gdje su Osječani bili bolji s neizvjesnih 128:124.

Karlovac je lako prošao Bibinje. Već u gostima su Karlovčani rutinski došli do 3:0, a u dvorani u Karlovcu Bibinje nije imalo nikakvih izgleda. Osijek i Šibenik će naknadno odigrati obje utakmice.

Hrvatski kup odbojkaša, prvo kolo, prve utakmice
Šibenik - Mladost Zagreb 0:3 (15:25, 18:25, 15:25), Zagreb - Mladost Kaštel Lukšić 3:0 (25:20, 25:20, 25:18), Daruvar - Centrometal 0:3 (21:25, 17:25, 19:25), Sisak - Rijeka 0:3 (23:25, 20:25, 17:25), Gradnja Centar - Varaždin 1:3 (25:21, 19:25, 27:29, 19:25), Dubrownik KWSO - Mursa Pan Papirna industrija 3:0 (25:13, 27:25, 25:15), Goran Bibinje - Karlovac 0:3 (16:25, 15:25, 19:25).

Hrvatski kup odbojkaša, prvo kolo, uzvratne utakmice
Mladost Zagreb - Šibenik 3:0 (25:17, 25:11, 25:19), Kaštel Lukšić - Zagreb 0:3 (21:25, 31:33, 21:25), Centrometal - Daruvar 3:1 (25:22, 23:25, 25:13, 25:17), Rijeka - Sisak 3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 21:25, 15:8), Mursa Pan Papirna industrija - Dubrownik KWSO 3:0 (25:14, 25:14, 25:19), Karlovac - Goran Bibinje 3:0 (25:13, 25:10, 25:14).