Bodovni učinak identičan lanjskom

Ivana Jurica • petak, 12.10.2007.

Trećina prvenstva je za nama, a nogometaši Šibenika vrlo uspješno brode nemirnim prvoligaškim vodama. Iako su ostali bez gotovo svih važnih igrača, prinove su ih odlično nadomjestile, pa Šibenik ima jednak bodovni učinak kao u istom razdoblju prošlog prvenstva ...

Prošla je sezona za NK ''Šibenik'' bila povijesna, zabilježeno je četvrto mjesto na kraju prvenstva kao najbolji klupski rezultat u Prvoj HNL. Nakon 11 kola Šibenik je imao 15 bodova koliko ima i sada. Jedina je razlika što je lani to ostvareno iz pet pobjeda, a ove sezone iz tri pobjede i šest remija (pet gostujućih). Ove sezone napadači su još efikasniji, postigli su 18 golova, naspram lanjskih 16. Šibenik je sada na osmom mjestu na tablici, dok je lani, nakon prvog dijela prvenstva, bio sedmi.

Od 22 igrača koja su nastupila ove sezone tek su dvojica nastupila u svih 11 utakmica. To su Frane Vitaić (986 minuta) i Brazilac Gabriel (707 minuta). Po 10 nastupa sakupili su Raič (900 minuta), Roglić (876 minuta), Kulušić (752 minute), Zec (721 minuta) i Grizelj (323 minute). U devet utakmica zaigrali su Bonacin (810 minuta) i Milanović (641 minuta), dok po osam nastupa imaju A. Bulat (672 minute), Lapić (637 minuta) i Jambrušić (371 minuta).

U 11 kola na šibenskim su se vratima izmijenila trojica vratara. Najmanje je branio Hrvoje Slavica koji je u dvije utakmice (Dinamo, Zagreb) primio pet golova. Ivica Matas čuvao je šibensku mrežu u pet utakmica (Zadar, S. Belupo, Inter, Varteks i Cibalia) primivši pritom 12 golova. Posljednji je na vrata stao Zlatko Runje koji je u četiri utakmice (Rijeka, Osijek, Hajduk i Međimurje) primio pet golova.

Igrači Šibenika suparničku su mrežu zatresli 18 puta ili 1,6 po utakmici. Najviše golova, čak devet, dali su u posljednjih pola sata igre. Prosjek primljenih golova je 2,0 po utakmici (22 gola u 11 utakmica), s tim da najviše golova Šibenčani primaju na kraju prvog poluvremena i na kraju utakmice.

Kao i lani, prvi šibenski strijelac je vezni igrač. Lani je to bio Kartelo, a ove sezone (barem do sada) to je Frane Vitaić koji je šest puta pogodio suparničku mrežu, upisavši pritom i jedan hat-trick. Drugi je, sa pet golova, mladi i vrlo perspektivni Zec. Dva gola postigao je Batur, svi ostali po jedan (Gabriel, Jambrušić, Lopes – ag., Roglić, Lapić).

Ukupno 30 žutih kartona do sada su zaradili šibenski igrači, što u prosjeku znači 2,7 kartona po utakmici. Prednjači Bonacin sa 4 kartona, a slijede ga Milanović, Raič, Kulušić i Tabi sa po tri žuta. Uvjerljivo najviše kartona (čak 17) dobili su zbog preoštrog starta, slijedi nesportsko ponašanje (pet kartona), povlačenje za dres (četiri kartona), prigovor (tri kartona) i start s leđa (jedan karton).

Niz od sedam kola bez poraza Šibenčani su imali i lani. Neporaženi su bili od 28. listopada (12. kolo Osijek – Šibenik 1:1) do 02. prosinca (18. kolo Šibenik - K. Ingrad 4:1). U 19. kolu, prvom u nastavku prvenstva, seriju je prekinuo Zagreb (3:0). Ove sezone, Šibenik ima priliku još malo popraviti statistiku, jer u idućem kolu igra na domaćem terenu. Protivnik je najteži mogući, Dinamo, ali zašto ne vjerovati u uspjeh.