Vodeni sportovi

Šibenik bez Eurolige, poraz Mornara, slavlja Mladosti

Hrvoje Vuković • subota, 13.10.2007.

Šibenik je danas upisao svoj drugi poraz na kvaliikacijskom turniru Eurolige i tako se oprostio od tog natjecanja. Mladost je pak slavila u svojoj kvalifikacijskoj grupi protiv Olympique Nice i Chiosa i tako zadržala šansu za prolaz u glavni ždrijeb, dok je Mornar poražen od Panioniosa u LEN kupu...

Mladost - Nice 13:11 (3:1, 2:2, 5:4, 3:4)

Mladost: Jurin, Burić, Smith, Vrdoljak 1, Iosep 3, Franković, Antonijević 2, Đogaš 4, Karač, Muslim, Buljubašić 2, Franičević 1, Pavić, trener: Damjanić

Nice: Kačić, Jeleff, Saudadier, Tomatis, Biro 1, Bagiacchi, Pirat 1, Mravik 1, Santini 7, Szabo, Sayegh 1, Tomi, Nicolet, trener: Vidil

Mladostaši su odradili još jedan kvalifikacijski susret i s rutinskom pobjedom ostali u igri za ulazak u glavni ždrijeb Eurolige. Danas je poražen Olympic Nice s 13:11, no Francuzi su se dugo držali u igri i stalno puhali za vrat zagrebačkoj momčadi. Ipak, razlika u kvaliteti polako je dolazila do izražaja i krajem treće četvrtine "žapci" su stekli nedostižna tri gola prednosti i zasluženo slavili. Najbolji u redovima Mladosti bili su Đogaš sa četiri i Iosep s tri pogotka. Kasnije danas Mladost igra utakmicu protiv grčkog Chiosa.

Chios - Mladost 5:16 (2:3, 0:4, 1:4, 2:5)

Chios: Misetzis, Mimidis S., Vitelas, Mimidis M., Pappas 1, Fountoulis G. 1, Kandioglou, Elmisian, Tetteris, Fountoulis I. 2, Vasilakis, Ntoulos 1, Stakias, trener: Andrić

Mladost: Jurin, Burić, Smith, Vrdoljak 2, Iosep 2, Franković 4, Antonijević 1, Đogaš 1, Karač 3, Muslim 2, Buljubašić 1, Franičević, Pavić, trener: Damjanić

U svojoj pretposljednjoj utakmici na turniru Mladost nije imala nikakvih problema s grčkim Chiosom. "Žapci" su rutinirano odradili posao i na kraju slavili sa 16:5. Najraspoloženiji u redovima Mladosti bili su Franković sa četiri i Karač sa tri pogotka. Najvažniju utakmicu izabranici Milorada Damjanića igraju sutra protiv ruskog Sturma u kojoj će tražiti pobjedu i prolaz u glavni ždrijeb Eurolige.

Spartak - Šibenik NCP 9:6 (3:3, 2:3, 3:0, 1:0)

Spartak: Fedorov, Kozlov, Gajdukov 1, Drozdov 2, Panfili 2, Finaev 2, Khalturin, Irišičev 1, Balašov 1, Rekečinski, Lisunov, Agarkov, Antonov, trener: Karabutov

Šibenik: Perčinić, Čule, Jelača 1, Letica 1, Petković 1, Zeljak 1, Rončević, Brkić 1, Vrbičić 1, Burić, Paškvalin, Samodol, Petričević, trener: Tucak

U odlučujućem susretu za drugo mjesto u kvalifikacijskoj skupini F Šibenik je poražen od izravnog konkurenta za drugo mjesto, ruskog Spartaka. Izabranici Ivice Tucaka odigrali su vrlo dobrih 16 minuta nakon kojih su imali prednost od 6:5, no treća četvrtina pokazala se kao kobna. Spartak je napravio seriju 3:0 i u posljednjih osam minuta samo potvrdio pobjedu (9:6). Crna serija Šibenika bez ijednog gola u drugom poluvremenu tako je koštala hrvatsku momčad plasmana u najelitnije vaterpolsko natjecanje. Šibenččani će tako svoj europski pohod nastaviti u Kupu LEN gdje će se plasirati treća i četvrta momčad iz svake kvalifikacijske skupine Eurolige.

Splitski Mornar u drugom je kolu kvalifikacijskog turnira Kupa LEN poražen od grčkog Panioniosa čime su Splićani izgubili šansu za osvajanje prvog mjesta i samim time lakše suparnike u sljedećem krugu. Naime, i drugo mjesto, koje će vrlo vjerojatno Mornar i osvojiti, vodi dalje, no uz teži ždrijeb. U današnjoj utakmici kobna je bila treća četvrtina. Naime, "Mornari" su do poluvremena vodili sa 6:5 i držali sve pod kontrolom, da bi potom u toj trećoj četvrtini neobjašnjivo pali, primili četiri pogotka i u posljednjih osam minuta ušli s minus tri (6:9). Pokušali su Splićani apsolutno sve u toj zadnjoj dionici, no nažalost Grci su slavili s tijesnih 11:10.