Uvjerljive pobjede Moskovljana

Branimir Korać • nedjelja, 14.10.2007.

S tri subotnja susreta nastavljeno je rusko košarkaško prvenstvo. Iznenađenja nije bilo, a derbi su odigrali Dinamo MR i Uniks iz Kazana. Uspješniji su bili Dinamovci, a slavio je i moskovski Dinamo kao i moskovski CSKA...

Prvi veći derbi ruskog košarkaškog prvenstva odigrali su Dinamo MR i Unics Kazan. Pobjedu je odnio Dinamo i to s prilično uvjerljivih 90:70. Kazan je odigrao slabu utakmicu i protiv domaćina koji je šutirao i za dva i za tri iznad 50 posto, nije imao šansi. Pobjednika su predvodili Uroš Slokar s 18 poena (8/9), Sergej Toporov sa 16 poena (7/7) i Ognjen Aškrabić s 12 poena (5/12), deset asistencija i osam skokova. Kod gostiju Joseph Forte ubacio je 15 poena (5/12), a Virgil Stanescu 14 (6/11).

Pobjedu je ostvario i moskovski Dinamo koji je očekivano porazio na svom parketu Enisey iz Krasnojarska 96:67. Gosti iz Krasnojarska već do poluvremena su zaostajali 20 poena i bilo je tek pitanje s kolikom će prednosti domaćin slaviti. Henry Domercant ubacio je 24 poena (7/10) dok je naš Nikša Prkačin za 18 minuta ubacio 14 poena (6/9) uz šest skokova i tri asistencije. Kod gostiju nije igrao naš Igor Miličić, a istaknuli su se Fred Warrick s 19 poena (6/16) i Zendon Hamilton s 13 poena (5/15) i deset skokova.

Moskovski CSKA također je bez problema upisao pobjedu na svom parketu protiv Lokomotiva iz Rostova. lagana pobjeda za Moskovljane 92:69 u susretu koji je također riješen već u prvih 20 minuta. Trajan Langdon ubacio je 18 poena (7/10), a Marcus Goree 16 poena (7/9). Kod gostiju Krešimir Lončar još nije bio spreman za nastup, a najbolji su bili Szymon Szewczyk s 19 poena (8/12) i Anthony Goldwire s 14 poena (5/12).

Rusko prvenstvo:
Dinamo MR - Uniks Kazan 90:70, Dinamo Moskva - Enisey 96:67, CSKA Moskva - Lokomotiv Rostov 92:69.