Vodeni sportovi

Mladost unutra, Šibenik treći, Mornar drugi

Hrvoje Vuković • nedjelja, 14.10.2007.

U posljednjem i ujedno odlučujućem nastupu kvalifikacija za Euroligu zagrebačka Mladost deklasirala je izravnog konkurenta za drugo mjesto, ruski Šturm, i tako se plasirala u glavni ždrijeb tog natjecanja. Šibenik je pak u svojoj kvalifikacijskoj skupini zauzeo treće mjesto te će se nastaviti boriti u Kupu LEN, baš kao i Mornar koji je deklasirao finski Turun s 29:0...

Mladost - Šturm 18:11 (4:3, 5:2, 5:4, 4:3)

Mladost: Jurin, Burić 3, Smith 1, Vrdoljak 2, Iosep 4, Franković, Antonijević 1, Đogaš 4, Karač 3, Muslim, Buljubašić, Franičević, Pavić, trener: Damjanić

Šturm: Davitasvili, Malikovič 1, Evstignejev 1, Krstonošić 1, Želtovski 1, Korotajev, Čomakidze 1, Stratan 1, Žilvajev 2, Šapić 3, Garbuzov, Višnuakov, Rastogujev

Konačno prava utakmica Mladostaša i to kad je najviše trebalo. U odlučujućoj utakmici potpuno zasluženo svladali su Šturm s uvjerljivih 18:11 i plasirali se dalje. Zagrebačka je momčad dobro ušla u susret, a pitanje pobjednika bilo je već praktički riješeno do poluvremena kada su žapci imali četiri gola prednosti. No, zbog važnosti utakmice nije bilo opuštanja do samog kraja tako da je prednost samo rasla do konačnih plus sedam. Najbolji u redovima Mladosti bili su Iosep i Đogaš sa po četiri pogotka, dok su Burić i Karač pridodali po tri.

Uz Mladost, iz "rumunjske" skupine dalje se plasirala i Brescia, iz Budimpešte dalje su otišli Honved i Spartak Lukoil, iz Napulja Jadran HN i Possilipo, a iz Ljubljane Primorac i Ethnikos. Klubovima iz kvalifikacija sada će se pridružiti i oni koji su direktno ušli u glavni ždrijeb: Pro Recco, Jug, Barceloneta, Marseille, Olympiakos, Vasas, Partizan i Sintez Kazan. Euroliga starta krajem 11. mjeseca.

Šibenik NCP - Duisburg (Njem) 17:7 (2:3, 6:1, 5:1, 4:2)

Šibenik: Perčinić, Čule 1, Jelača 1, Letica 3, Petković 5, Zeljak 2, Rončević, Brkić 1, Vrbičić 2, Burić, Paškvalin 2, Samodol, Petričević, trener: Tucak

Duisburg: Fischer, Focke, Hoffman, Real, Debski, Muller 2, Roh, Kreuzmann 1, Grohs 1, Schuler 1, Kapsa 2, Werner, Herks, trener: Troost

Šibenik je u svom posljednjem nastupu potvrdio treće mjesto i samim time plasman u Kup LEN, pobijedivši slabašni Duisburg sa 17:7. Nakon minus jedan u prvoj četvrtini Šibenčani su se uozbiljili i do poluvremena riješili utakmicu napravivši četiri razlike (8:4). Nažalost, izabranike Ivice Tucaka skupo je koštao poraz protiv Spartaka u kojem su vodili do poluvremena, no u drugih 16 minuta nisu postigli niti pogodak i tako propustili veliku šansu za plasman u Euroligu. Ovako će se boriti u Kupu LEN u kojem su prošle sezone stigli do finala.

Mornar je očekivano bez ikakvih problema svladao finski Turun u kvalifikacijskoj skupini Kupa LEN, pobijedivši ga s pomalo nevjerojatnih 29:0. Ovom pobjedom Splićani su osigurali drugo mjesto i nastavak natjecanja u Europi.