Himkiju derbi, Anzulović zaustavio Markotu

Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2007.

U subotu su igrana četiri susreta ruskog prvenstva, a favoriti su upisali očekivane pobjede. U derbiju kola Himki je u gostima potpuno nadigrao Uniks, a u nama zanimljivom dvoboju Ural Greyt kojeg trenira Dražen Anzulović bio je bolji od Spartaka Damira Markote...

Lokomotiv je u Rostovu upisao laganu pobjedu protiv Eniseya iz Krasnojarska. U posljednjoj četvrtini igra Eniseya se posve raspala i domaćin je s lakoćom otišao do pobjede 106:89. Anthony Goldwire imao je odličnu večer i utakmicu je završio s 30 poena. Kod gostiju također su Amerikanci igrali glavnu ulogu i to Hamilton s 31 i Warrick s 25 poena. Naš Igor Miličić sudjelovao je sa sedam poena.

Anzulovićev Ural Greyt nadigrao je Spartak iz St. Petersburga i sa 78:61 došao do nove pobjede. Momčad pod vodstvom bivšeg trenera Cibone slavila je odličnom igrom u drugom poluvremenu kada su čvrstom obranom slomili otpor gostiju. Brindley Wright ubacio je 16 poena (6/12) uz pet asistencija i devet skokova dok je Andrew Wisniewski dodao 13 poena (4/12) i osam asistencija. Kod gostiju Rafael Araujo ubacio je 16 poena (7/10) uz osam skokova, a naš Damir Markota za 28 minuta ubacio je osam poena (2/9) uz sedam skokova i dvije asistencije.

Slika 1 od 2.

Neizvjesno do same završnice bilo je u dvoboju Samare i Spartaka Primorje. Samara je na kraju slavila 76:72 iako je uoči posljednje četvrtine bila u minimalnom zaostatku. Marquee Perry ubacio je 23 poena (9/18) uz sedam skokova, a Yaniv Green dodao je 20 poena (8/14) i čak 17 skokova. Andrej Truškin također je bio skakački raspoložen i uhvatio 11 lopti. Kod gostiju Stanislav Makšancev ubacio je 19 poena (9/15) uz 13 skokova, a J.R. Bremer 17 poena (7/13). Damir Miljković za 18 minuta ubacio je sedam poena (2/7) uz tri skoka.

Derbi je igran u Kazanju gdje je Uniks ugostio Himki i upisao poraz u neizvjesnom dvoboju 78:75. Uoči posljednje dionice domaćin je zaostajao čak 15 poena, odigrao odlično posljednju četvrtinu, ali nije uspio napraviti potpuni preokret. Kod Himkija prva imena bili su Maciej Lampe sa 17 poena (6/11) i deset skokova te Daniel Ewing s 15 poena (6/10). Kod domaćina Tariq Kirksay ubacio je 15 poena (6/10) uz 13 skokova, a Sergej Čikalkin dodao je 14 poena (6/11).

Rusko prvenstvo:
Lokomotiv Rostov - Enisey Krasnojarsk 106:89, Ural Greyt - Spartak St. petersburg 78:61, Samara - Spartak Primorje 76:72, Uniks Kazanj - Himki 78:75.