Ostali sportovi

Mursa bolja od Osijeka

Ivana Strahija • ponedjeljak, 22.10.2007.

Dva osječka odbojkaška prvoligaša ukrstila su mačeve u ovom kolu i možemo reći da je Mursa po prikazanom ipak za dlaku bolja od Osijeka. Od ostatka rezultata pobjede domaćina u Rijeci, Karlovcu i Kaštelu, dok je Zagreb slavio u Rovinju.

Rijeka, jedna od ponajboljih momčadi Hrvatske, ostala je iznenađena dobrim Međimurcima u drugom i četvrtom setu, kad su odbojkaši Centrometala igrali zbilja dobru odbojku. Na žalost međimurskih odbojkaša potpuni podbačaj u prvom i trećem setu spriječio ih je da osvoje bod.

Vjerujemo da se karlovačka publika još uvijek pita je li Šibenik u subotu odigrao svoju prvu utakmicu odbojke uopće. Porazno slaba igra gostiju nije motivirala ni domaćine, pa su ukupno gledajući ljubitelji odbojke u Karlovcu ostali nezadovoljni.

Kaštel se u subotu oporavio od poraza od Centrometala u drugom kolu. Problema sa Siščanima Mladost nije imala, pošto su gosti nešto pokazali svega u prvom setu.

Iscrpljujući gradski derbi u Osijeku trajao je dva sata, posebno je žestok bio peti set, u kojem se igralo do čak 19:21. Nakon dobivenog prvog seta i izgubljena sljedeća dva, Osječani se oporavljaju u četvrtom setu, pa u peti kreću željni pobjede, koju ni nakon pet set lopti nisu izvojevali.

Zagrepčanima bodovi iz Rovinja, čiji su odbojkaši bili dobri na početku i na kraju susreta. To dakako nije bilo dovoljno za bod, no Gradnja centru može poslužiti kao lekcija.