Markota zapečatio, vratio se Lončar

Branimir Korać • četvrtak, 25.10.2007.

U četvrtak su odigrana dva susreta ruske Superlige. U hrvatskom dvoboju susreli su se Damir Markota i Krešimir Lončar, a na kraju je uspješniji bio Šveđo. U drugom susretu Prkačinov Dinamo bio je uspješan u Samari...

Moskovski Dinamo upisao je i petu pobjedu u ruskom prvenstvu. Na gostovanju kod CSK-a u Samari slavio je 76:71. Moskovljani su bez problema kontrolirali rezultat i nisu dozvolili domaćinu u posljednjih deset minuta da priđu na bliže od pet poena zaostatka.

Slika 1 od 1.

Sjajno raspoložen bio je Henry Domercant koji je ubacio 28 poena (11/20, pet trica) uz pet skokova, Sergej Monja dodao je 13 poena (4/8), a Antonios Fotsis 11 poena (4/9) uz 11 skokova. Nikša Prkačin igrao je devet minuta i ubacio jedan poen (0/4) uz dva skoka. Kod domaćina Evgenij Voronov ubacio je 27 poena (12/15) uz sedam skokova, Sergej Demečkin ubacio je 13 poena (5/7) uz pet skokova, a Andrej Truškin uhvatio je deset skokova.

Neizvjesno je bilo u St. Petersburgu gdje je Markotin Spartak ugostio Lokomotiv iz Rostova predvođen povratnikom nakon ozljede Krešimirom Lončarom. Obojica naših košarkaša odradila su vrlo dobru utakmicu, a Markota je ubačajem s linije slobodnih bacanja na kraju zaključio susret i potvrdio pobjedu Spartaka 86:83. Sa sirenom je pokušao produžetak gostima donijeti Anthony Goldwire, no trica nije ušla.

Damir Markota je za 34 minute ubacio 19 poena (5/10) uz sedam skokova i dvije asistencije, a prvo ime kod domaćina bio je Rafael Araujo s 23 poena (10/12) uz osam skokova. Kod gostiju Goldwire je ubacio 17 poena (5/14), a Krešo Lončar za za 30 minuta ubacio je 16 poena (5/10) uz četiri skoka i četiri asistencije.

Rusko prvenstvo:
CSK Samara - Dinamo Moskva 71:76, Spartak St. Petersburg - Lokomotiv Rostov 86:83.