Darežljivi Zagreb ili oslabljeni Šibenik

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • petak, 26.10.2007.

Kup utakmica u kojoj su slavili s visokih 7:0 dala je Miroslavu Blaževiću i njegovom sastavu potreban optimizam pred novi prvoligaški dvoboj u Kranjčevićevoj ulici. Na Šubićevcu potpuno druga slika, dva psihički teška poraza od Dinama uzdrmali su i igrače i vodstvo i pitanje je u kakvom će stanju, a i sastavu istrčati u subotu...

Ove su sezone Pjesnici bili vrlo darežljivi domaćini, u šest utakmica koliko su odigrali pred svojim navijačima osvojili su tek pet bodova. Porazili su samo Zaprešićki Inter, a bod izvukli protiv Rijeke i u prošlom kolu kada je u Ulici pjesnika gostovalo Međimurje. S druge pak strane Šibenčani sa šest gostovanja nose također pet bodova. Nakon poraza od Dinama u prvom kolu, osvajali su po bod u Zadru, Zaprešiću, Vinkovcima, Osijeku i Čakovcu.

Bijeli bi u prvenstvu konačno trebali zaigrati u najboljem sastavu. Maksimalnu minutažu, od čak 1.080 minuta, odradila su tri Zagrebaša - kapetan Stojkić, libero Nadarević i trostruki asistent u Đakovu Mario Čutura. Njima će se početnoj jedanaestorici pridružiti stoperi Labudović i Ivanković, desni bočni Mujdža, vezni igrači Kartelo, Brkljača i Ibričić te u napadu nezamjenjivi Kruno Lovrek. Na raspolaganju za preostalo mjesto u vrhu napada Blažević ima Marka Grgića i Josipa Jurendića, a najizglednije je da će oporavljeniku Grgiću pripasti uloga jockera s klupe.

Nakon šokantne završnice i ispadanja iz Kupa, nogometaši Šibenika okreću se prvenstvenim obavezama. Osijek i Međimurje pokazali su da je Ćirina momčad u krizi, što bi Šibenik, kao pravi ekspert za gostujuće utakmice, mogao iskoristiti.

Slika 1 od 2.

No, to neće biti nimalo lagan zadatak, posebno s obzirom na probleme koje trener Kalinić ima sa sastavom. Najviše problema ima u obrani jer pored ozlijeđenih Raiča i Lapića crveni karton ima Milanović, pa će morati sastaviti potpuno novi zid pred Runjom. Izostat će i vezist Roglić, kao i Đira koji je zbog ''psovanja i vrijeđanja suca'' nakon utakmice s Dinamom isključen i propustit će tri sljedeće utakmice.

Dinamo je prekinuo Šibenikovu seriju od sedam kola bez poraza. No, najbolji lijek za dva poraza od Dinama Šibenčanima bi bio uspjeh u Zagrebu. To bi svakako bilo i osvajanje jednog boda, pa nema sumnje da će opet zaigrati borbeno i motivirano od prve minute ne bi li Pjesnicima pomrsili račune.

Posljednji susret ovih dviju momčadi završio je bez pogodaka i podjelom bodova. Situacije u klubovima od tada nisu jednake i usprkos Zagrebovoj lošoj formi na svom terenu te šibenskim mukama oko sastavljanja momčadi, očekuje nas zanimljiva i neizvjesna utakmica.

Utakmica je na rasporedu u subotu u 15.00, a sudit će je Damir Batinić iz Osijeka.