Vodeni sportovi

Mornar gazi u LEN-u

Hrvoje Vuković • petak, 26.10.2007.

Nakon što su bez problema prošli prvi krug kvalifikacija Kupa LEN, vaterpolisti Mornara ovih dana igraju drugi kvalifikacijski turnir kojem su ujedno i domaćini. U svom prvom nastupu Splićani su očekivano pregazili nizozemsku momčad Polar Bears...

Mornar BS - Polar Bears 19:7 (5:4, 5:0, 3:1, 6:2)

Bazen na Poljudu, drugi krug kvalifikacija, skupina O, 1.kolo:

Mornar: Brzica, Burić 1, Čorušić 3, Mataić 2, Bobanović 2, Jurišić, Vojković 1, Bošković 2, Krnić, Marelja 2, Kovačić-Pavlina 1, Ban 3, Bebić 3, trener: Kreković

Polar Bears: Dijkman, Vande Weer 1, Aartse, Donderwinkel, Heestermans, Van Beek P., Van Beek M., Gottemaker 1, Hoppener, Van Oost 3, De Baas, De Wit

Suci: Vekerdy (Rum), Bouchez (Fra)

Baš kao što se i očekivalo, Nizozemci su bili lak zalogaj i ne više od jačeg treninga za Mornar koji hvata jednu od prve dvije pozicije u svojoj grupi kako bi se probio u glavni ždrijeb Kupa LEN. Iako su Bearsi nakon prvih osam minuta imali samo gol zaostatka, u drugoj četvrtini domaćini su odigrali kako znaju i serijom 5:0 riješili pitanje pobjednika. U nastavku su izabranici trenera Krekovića održali ritam i na kraju došli do uvjerljive pobjede 19:7.

Najbolji u redovima Splićana bili su Bebić, Čorušić i Ban sa po tri pogotka. U drugom susretu u skupini O najveći favorit uz splitsku momčad, Dinamo Moskva, svladao je s 13:7 turski Galatasaray koji je sljedeći Mornarev protivnik.