Vodeni sportovi

Srbi lagan zalogaj

Ivana Jurica • petak, 26.10.2007.

U prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira Kupa LEN-a Šibenik je lako i uvjerljivo pobijedio momčad Beograda. Bilo je to tek zagrijavanje za ono što Šibenčane očekuje sutra. No, već je sad izvjesno da su domaćini osigurali plasman u osminu finala Kupa LEN-a...

Šibenik NCP - Beograd 15:6 (3:0, 4:1, 3:2, 5:3)

Bazen u Crnici, Gledatelja: 400

Šibenik NCP: Perčinić (8 obrana), Čule 1, Jelača 2, Letica 1, A. Petković 2(1), Zeljak 1(1), Rončević, Brkić 3, Vrbičić 1, Paškvalin 4, Samodol, Petričević (3 obrane), trener: Ivica Tucak

Beograd: Arizanović (8 obrana), Genčić 1(1), Obradović, Rusov 1, Simović, Matović 1, Lakić, Lončarić, Kilibarda, Orlić, Basara 1, M. Petković 2, Aleksić (2 obrane), trener: Miodrag Mirović

Igrač više: Šibenik NCP 4/6, Beograd 3/4

Peterci: Šibenik NCP 2/3, Beograd 1/1

Tri osobne pogreške: Lončarić (Beograd)

Suci: Radu Nechita (Rumunjska) i Han Butz (Nizozemska)

Već u prvoj četvrtini domaćin je riješio pitanje pobjednika jer je poveo s 3:0. Fran Paškvalin je prvi načeo mrežu Arizanovića, a u strijelce su se upisali i Zeljak iz peterca i Brkić. Gosti su imali tek tri udarca prema vratima Perčinića, domaći golman dva je obranio, dok je treći zaustavila stativa.

Tek u 10. minuti gosti su prvi put poentirali preko Marka Petkovića. Do kraja te četvrtine Perčinić je zaključao svoja vrata, dok su njegovi suigrači na drugoj strani neumoljivo punili mrežu gostiju iz Beograda.

Slika 1 od 2.

Prvo isključenje gosti su izborili početkom treće četvrtine, ali ni tada nisu pogodili mrežu domaćih. Obojica trenera u nastavku su promijenila vratare: na gol Šibenika stao je Petričević, a na gol Beograda Aleksić. Nije to promijenilo stanje u bazenu, dapače, domaćini su i dalje biti ti koji su bili bolji i konkretniji.

Najefikasnija je bila posljednja četvrtina. I ona je otišla na stranu domaćina, koji su mrežu Aleksića pogađali sa svih pozicija. Kod domaćina najefikasniji je bio Paškvalin sa četiri gola, dok je goste predvodio Petković s dva gola.

Prva prepreka je, dakle, iza Šibenčana. Sve se misli usmjeravaju prema subotnjoj utakmici s mađarskim Szegedom koja će odlučiti o pobjedniku skupine, odnosno o momčadi koji bi trebala imati lakše protivnike u daljnjem natjecanju.