Vodeni sportovi

Mornar u osmini finala Kupa LEN

Hrvoje Vuković • subota, 27.10.2007.

Nakon što su u prvom kolu drugog kvalifikacijskog turnira Kupa LEN svladali nizozemski Polar Bears, vaterpolisti Mornara današnjom su tijesnom pobjedom nad Galatasarayem osigurali prolaz dalje i plasman u osminu finala...

Mornar BS - Galatasaray 11:10 (3:2, 3:3, 3:3, 2:2)

Bazen na Poljudu, Kup LEN, 2.krug kvalifikacija, skupina O, 2.kolo:

Mornar: Brzica, Burić, Čorušić, Mataić, Bobanović 2, Jurišić, Vojković, Bošković 2, Krnić 2, Marelja 2, Kovačić-Pavlina, Ban, Bebić 2, trener: Kreković

Galatasaray: Sezer, Vejzagić 3, Kublay, Okman 2, Petrović, Pejčić 1, Piskin, Cagatay, Gozusulu, Korolija 2, Beskardesler, Aksentijević 2, Diptas

Suci: Vekerdy (Rum), Bouchez (Fra)

Vjerojatno najvažniji susret u grupi između Mornara i Galatasaraya odlučivao je o putniku u osminu finala u koje se već ranije plasirao i ruski Dinamo Moskva. Na našu sreću, slavili su Splićani, no turska momčad pružila je dosta jak otpor i konstantno puhala za vrat domaćinima. Prva četvrtina pokazala se kao presudna, budući da su samo u toj dionici igrači Mornara zabili gol više (3:2) kojeg su održali do kraja utakmice.

Splitska momčad nikako se nije mogla odvojiti i doći do znatnije prednosti te se na poluvrijeme odlazi s minimalnom prednošću Mornara (6:5).

U nastavku ista priča. Turci se odbijaju predati i do samog kraja prijete domaćinu koji je ipak uspio slaviti s tijesnih 11:10 čime je osigurao minimalno drugo mjesto i plasman u osminu finala. Najraspoloženiji u redovima splitskog kluba bili su Bebić, Bobanović, Bošković, Krnić i Marelja, svi sa po dva pogotka, dok je Kovačić pogodio jednom. U drugom susretu u grupi Dinamo Moskva slavio je 21:6 protiv nizozemskog Polar Bearsa.