Vodeni sportovi

Ipak drugi

Hrvoje Vuković • nedjelja, 28.10.2007.

Nakon što su jučer osigurali plasman u osminu finala Kupa LEN tijesnom pobjedom nad turskim Galatasarayem, vaterpolisti Mornara danas su poraženi u borbi za prvo mjesto u svojoj skupini od Dinamo Moskve...

Mornar BS - Dinamo Moskva 8:10 (4:5, 2:3, 0:1, 2:1)

Bazen na Poljudu, Kup LEN, 2.krug kvalifikacija, skupina O, 3.kolo:

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Čorušić, Mataić, Bobanović, Jurišić, Vojković, Bošković 2, Krnić, Marelja, Kovačić-Pavlina 2, Ban 3, Bebić, trener: Kreković

Dinamo Moskva: Karelski, Odincov 3, Stepanuk, Antipov, Ušakov, Zaicev, Asmajev 1, Gubarev, Olkovik 2, Erišov 2, Aksenov 2, Peković, Bolšakov

Suci: Njegovan (Srb), Salino (Ita)

Rusi su se pokazali kao preteška prepreka za Splićane, koji unatoč porazu nastavljaju europsku avanturu. U posljednjem susretu drugog kruga kvalifikacija u skupini O, Mornar je naime poražen od Dinama iz Moskve s 10:8. Gosti su bolje otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini poveli s 5:4. Drugih osam minuta također je pripalo Rusima s minimalnom razlikom, a kada su u tvrdoj trećoj četvrtini slavili s 1:0, postalo je jasno da će Mornar teško nadoknaditi tri razlike u posljednjih osam minuta. Uspjeli su domaćini smanjiti na minus dva, no više od toga nisu mogli te je prvo mjesto pripalo Dinamu.

U redovima Mornara najraspoloženiji bili su Ban s tri te Kovačić i Bošković sa po dva pogotka. Burić je pogodio jednom. U drugom susretu u grupi Galatasaray je došao do treće pozicije pobjedom nad nizozemskim Polar Bearsom s 18:9.