Vratari spašavaju Hrvate

Petar Plevnik • ponedjeljak, 29.10.2007.

Protekli vikend bio je prilično siromašan kada su u pitanju nastupi hrvatskih igrača u inozemstvu. Velik dio naših igrača ili uopće nije konkurirao za sastav ili se morao zadovoljiti mrvicama, a čast Hrvata odličnim obranama spasili su reprezentativni vratari, Stipe Pletikosa i Vedran Runje, dok je Marko Babić nakon dužeg vremena odradio punu minutažu u Betisu...

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - hrvatski napadač odigrao je svih 90 minuta u derbiju protiv Bayerna (0:0). Iako nije postigao pogodak i ovaj je put bio dosta pokretljiv, zahvaljujući čemu se našao u dvije poluprigode.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - zapovjednik hrvatske obrane odigrao je svih 90 minuta protiv Bayerna i usprkos nekoliko nesigurnih reakcija vidljivo je kako se vraća u nekadašnju formu.

Ivan Rakitić (Schalke) - najmlađi hrvatski reprezentativac susret protiv Werdera započeo je s klupe za rezerve, da bi prigodu na terenu dobio od 63. minute.

Ivica Olić (HSV) - ponovno započeo susret na mjestu najisturenijeg napadača, no za razliku od posljednjeg susreta, na gostovanju u Duisburgu nije se upisao u strijelce. Zamijenjen u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Bochmum (2:0), zanimljivo ovaj put na mjestu veznog igrača.

Jurica Vranješ (Werder) - na gostovanju kod Schalkea hrvatski je reprezentativac u igru ušao tek u posljednjoj minuti susreta.

Ivo Iličević (Bochum) - mladi reprezentativac ponovno je krenuo od prve minute u dresu Bochuma, da bi bio zamijenjen u 75. minuti.

Leon Benko (Nürnberg) - ponovno nije ni konkurirao za sastav Franaka.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - zbog ozljede Riječanin je i dalje izvan konkurencije za sastav.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - nekadašnji napadač Pule odigrao je prvih 55 minuta dvoboja protiv Arminije (1:1).

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - najkonstantniji od našeg trojca u Cottbusu, odigrao je svih 90 minuta u remiju na gostovanju u Bielefeldu.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - mladi hrvatski reprezentativac s klupe za pričuve odgledao je i dvoboj protiv Arminije.

Vedran Ćorluka (Manchester City) - nakon sjajnih igara sa Cityem u dosadašnjem dijelu sezone, Ćorluka će što prije nastojati zaboraviti subotnju katastrofu kod Chelsea (6:0), u kojoj je sudjelovao svih 90 minuta.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - vrlo dobro odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju s West Hamom (0:0), a da nije bilo sebičnosti Mwaruwarija, vrlo se lako s bijele točke mogao upisati u strijelce.

Eduardo da Silva (Arsenal) - još jednom Dudu nije bio u konkurenciji za momčad Topnika, ovaj put na gostovanju kod Liverpooola (1:1).

Ivan Jurić (Genoa) - Splićanin je odigrao 84. minute u domaćem remiju s Fiorentinom, zaradivši žuti karton.

Dario Knežević (Livorno) - Riječanin je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Parme (3:2).

Dario Šimić (Milan) - rekorder po broju nastupa za hrvatsku reprezentaciju ponovno nije konkurirao za sastav Milana, koji je u derbiju na svom terenu poražen od Rome (0:1).

Saša Bjelanović (Torino) - Zadranin zbog ozljede nije konkurirao za sastav Torina.

Igor Budan (Parma) - zbog ozljede hrvatski je reprezentativac i dalje izvan konkurencije za sastav.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za sastav u domaćem porazu od Strasbourga (0:3).

Jerko Leko (Monaco) - hrvatski reprezentativac odigrao je samo posljednje četiri minute u domaćem remiju protiv Caena (0:0).

Vedran Runje (Lens) - unatoč još jednoj sjajnoj predstavi hrvatskog vratara, Lens je na domaćem terenu upisao još jedan poraz, ovaj put od Rennesa (1:2).

Marko Babić (Betis) - nakon dugo vremena hrvatski je reprezentativac odigrao svih 90 minuta u redovima seviljskog kluba, u gostujućem remiju kod Athletic Bilbaoa (0:0).

Danijel Pranjić (Heerenveen) - hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u uvjerljivoj gostujućoj pobjedi nad VVV Venlom (0:4).

Srđan Lakić (Heracles) - odigrao posljednjih šest minuta u gostujućem remiju kod Excelsiora (1:1).

Mario Tokić (Rapid) - s klupe odgledao domaći dvoboj protiv LASK-a.

Marijo Bazina (Rapid) - igrao do 69. minute susreta s LASK-om.

Mate Bilić (Rapid) - u 69. minuti ušao u igru umjesto Marija Bazine.

Niko Kovač (Salzburg) - kapetan hrvatske reprezentacije zbog ozljede i dalje je izvan konkurencije za momčad.

Silvije Čavlina (LASK) - inače prvi vratar momčadi iz Linza zbog bolesti nije konkurirao za dvoboj s Rapidom.

Marijo Mijatović (LASK) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Beču i izborio 11-erac iz kojeg je postignut drugi pogodak za LASK.

Željko Pavlović (Wacker) - branio svih 90 minuta u iznenađujućoj pobjedi nad bečkom Austrijom (2:0).

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - Vinkovčanin je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Club Bruggea (1:2).

Mario Carević (Lokeren) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju (2:2) kod Waregema, zaradivši žuti karton.

Antun Dunković (Mechelen) - odigrao posljednjih 10 minuta u gostujućem remiju kod Standarda.

Dražen Gović (Moeskroen) - nije konkurirao za sastav u gostujućoj pobjedi kod Dendera (0:3).

Nikica Jelavić (Waregem) - bivši napadač Hajduka odigrao je 80 minuta u domaćem remiju protiv Lokerena (1:1).

Ivan Leko (Club Brugge) - pogotkom u 39. minuti bivši reprezentativac doprinio je pobjedi na gostovanju u Genku (1:2), zamijenjen u 73. minuti.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - nije konkurirao za dvoboj protiv Club Bruggea.

Ivan Milas (Mons) - nekadašnji igrač Rijeke i Šibenika nije konkurirao za sastav u gostujućem porazu kog Genta.

Tomislav Mikulić (Racing Genk) - Osječanin je susret protiv Club Bruggea odgledao s klupe za pričuve.

Dario Smoje (Gent) - nije konkurirao za sastav u domaćoj pobjedi protiv Monsa (2:0).

Ivica Križanac (Zenit St.Petesburg) - nije konkurirao za sastav u pobjedi na gostovanju kod Spartak Nalčika (0:3).

Igor Novaković (Tom Tomsk) - nije konkurirao za sastav na gostovanju u Moskvi.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - još jednom hrvatski je "broj jedan" sjajnim obranama najzaslužniji za bod Spartaka na gostovanju kod Saturna, zahvaljujući kojem je moskovska momčad ostala u utrci za naslov prvaka.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Kubana iz Krasnodara (2:2).

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - hrvatski reprezentativac svih 90 minuta zapovjedao je obranom Tomska na gostovanju kod Lokomotiva u Moskvi (0:0).

Mladen Bartulović (Dnjepr Dnjepropetrovsk) - odigrao posljednje četiri minute u domaćoj pobjedi nad Metalurgom iz Zaporožja (1:0).

Tomislav Bušić (Dinamo Kijev) - mladi hrvatski reprezentativac zbog ozljede je i dalje izvan konkurencije za momčad.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - mladi hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu od kijevskog Dinama.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkurirao za momčad u uvjerljivojk domaćoj pobjedi nad Karpatyem (4:0).

Ivica Pirić (Arsenal Kijev) - nije konkurirao za momčad u domaćem remiju protiv Kryvbasa (0:0).

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - nije konkurirao za momčad u gostujućem porazu kod Tavrije (2:0).

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - hrvatski reprezentativac propustio je još jedan susret ukrajinskog prvenstva, u kojem je njegov Šahtar sa 2:1 svladao Harkov.

Igor Gal (Rizespor) - nije bio u konkurenciji za sastav u gostujućem porazu kod Ankaragucua (1:0).

Ivica Banović (Freiburg) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi u Jeni (1:2).

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Borussije Mönchengladbach (1:3).

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - za razliku od svog nekadašnjeg suigrača, Splićanin je ponovno bio na klupi za pričuve u domaćem remiju protiv Hoffenheima (2:2).

Zvonimir Deranja (Libourne) - odigrao svih 90 minuta i postigao počasni pogodak za svoju momčad u gostujućem porazu kod Dijona (3:1).

Teo Kardum (Libourne) - nije konkurirao za sastav.

Kristijan Polovanec (Libourne) - nije konkurirao za sastav.

Tomislav Butina (Olympiacos) - bivši hrvatski reprezentativac ponovno nije konkurirao za sastav grčkog prvaka.

Dario Krešić (Panionios) - za razliku od Butine i Galinovića, Krešić je standardan na vratima Panionisa, a tako je bilo i u domaćoj pobjedi nad Larisom (3:1).

Mario Galinović (Panathinaikos) - reprezentativni vratar ponovno je s klupe za pričuve promatrao domaću pobjedu nad Atromitosom (2:0).

Anthony Šerić (Panathinaikos) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Atromitosom.

Darko Miladin (Ergotelis) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Olympiakosa (3:3).

Mario Budimir (Ergotelis) - na terenu proveo posljednjih 25 minuta susreta.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - unatoč pogotku u devetoj minuti susreta, njegov OFI poražen je kod Veroije (2:1), a Popović je odigrao svih 90 minuta.

Ivan Turina (Xanthi) - branio svih 90 minuta u domaćem porazu od AEK-a (0:1).

Ante Tomić (Xanthi) - odigrao posljednjih 40 minuta dvoboja protiv AEK-a.