Ostali sportovi

Pivovara sama na vrhu

Goran Tomičić • ponedjeljak, 29.10.2007.

Pivovara iz Osijeka je domaćom pobjedom protiv Kaštela ostala jedina ekipa s maksimalnim učinkom nakon tri kola prvenstva Hrvatske za odbojkašice. U ostalim utakmicama uvjerljivi su bili Grobničan i Banka Pula, a u Šibeniku se dogodilo iznenađenje...

U Osijeku je Kaštela imala prednost 20:17 u prvom setu, no igračice Osijeka su napravile seriju 6:1 i uzele set. U neizvjesnom drugom setu Kaštela je propustila dvije set lopte, a domaće su iskoristile svoju prvu priliku i s 26:24 došle do prednosti 2:0. Gošće su u trećem setu napokon okrunile dobru igru i smanjile rezultat, no u četvrtom setu su Osječanke sigurnom igrom potvrdile novu pobjedu.

Odbojkašice Mladosti iz Duge Rese su već po tradiciji odigrale jako loš prvi set i Grobničan je lako poveo u svojoj dvorani. U nastavku meče Grobničan je zaigrao slabije, a mladostašice su krenule s kvalitetnijom igrom, ali u presudnim trenucima nije bilo koncentracije i domaće su slavile 3:0.

Puljanke su slavile u Vukovaru. U prvom setu gledatelji su vidjeli kvalitetnu i zanimljivu odbojku, a igračice Pule su iskoristile prvu set loptu i stekle prednost koju do kraja nisu ispustile. U preostala dva seta Puljanke su na početku napravile veliku prednost i ubilježile pobjedu u gostima.

Slika 1 od 2.

Šibenčanke su u svojoj dvorani sjajnom igrom iznenadile odlične igračice Azene. U prva dva seta igrala se dramatična izmjena poena, a i sreća je nagradila borbene domaće igračice, koje su uspjele povesti 2:0. U trećem setu malo je pao ritam u igri Azene, a domaće su to znale iskoristiti za vrijednu pobjedu.

Utakmica Zagreba i Vibrobetona je odgođena, a termin će se odrediti naknadno.

Prva hrvatska ženska odbojkaška liga, treće kolo

Pivovara Osijek - Kaštela DC 3:1 (25:22, 26:24, 18:25, 25:21), Grobničan - Mladost Duga Resa 3:0 (25:10, 25:21, 25:21), Vukovar - OTP Banka Pula 0:3 (23:25, 19:25, 21:25), Šibenik - Azena 3:0 (28:26, 26:24, 25:20), Zagreb - Vibrobeton odgođeno.

Poredak

Pivovara Osijek 9 (9:2), Vibrobeton 6 (6:0), OTP Banka Pula 6 (7:3), Grobničan 5 (6:5), Kaštela 4 (6:7), Vukovar 4 (5:7), Azena 3 (3:3), Šibenik 2 (3:5), Zagreb 0 (1:6), Mladost Duga Resa 0 (1:9).